pondelok , 14 október 2019
Home / EKONOMIKA / Francúzsko zavedie vlastnú digitálnu daň, od technologických gigantov vyberú stovky miliónov eur

Francúzsko zavedie vlastnú digitálnu daň, od technologických gigantov vyberú stovky miliónov eur

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzsko oznámilo, že zavedie svoju vlastnú daň na veľké technologické firmy od prvého januára po tom, ako sa zastavila snaha uplatňovať takúto daň v rámci celej Európskej únie. Francúzsky minister financií Bruno Le Maire očakáva, že jeho krajina prostredníctvom digitálnej dane v roku 2019 vyberie 500 mil. eur. Informoval o tom portál bbc.com.

Francúzsko spolu s Nemeckom presadzovali, aby Európska komisia (EK) odsúhlasila digitálnu daň do konca tohto roka. Jej zavedenie však odmietajú niektoré krajiny, napríklad Írsko, Česká republika, Švédsko a Fínsko.

EK tento rok zverejnila návrh na 3-percentnú daň z príjmov veľkých internetových spoločností s globálnymi tržbami nad 750 mil. eur ročne a zdaniteľnými príjmami v EÚ nad 50 mil. eur.

Tento krok by sa dotkol takých firiem, ako sú Google, Apple Facebook a Amazon. Kritici však hovoria, že daň Európskej únie by mohla byť porušením medzinárodných pravidiel o rovnoprávnom prístupe k firmám po celom svete.

Viac k témam: Bruno Le Maire, digitálna daň, Európska komisia (EK)
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zavedie vlastnú digitálnu daň, od technologických gigantov vyberú stovky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Američania a Číňania sa po 15 mesiacoch obchodnej vojny dohodli na prímerí

Spojené štáty americké pozastavujú zvýšenie ciel na čínske tovary, Peking súhlasí s nákupom amerických farmárskych produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *