Home / šport / Tenis / Polášek a Kližan si v Janove na titul nesiahli, o ich prehre rozhodol zápasový tajbrejk

JANOV 9. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí tenisti Filip Polášek a Martin Kližan sa nestali víťazmi štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour AON Open Challenger v talianskom Janove (dotácia 127 000 eur, antuka vonku).

V nedeľňajšom finálovom stretnutí podľahli za 77 minút 2:6, 6:3, 2:10 (zápasový tajbrejk) nemeckému páru Kevin Krawietz a Andreas Mies.

Slováci Kližan a Polášek postúpili do finále štvorhry v Janove, vyzvú dvojicu z Nemecka

Kližan bojoval o prípadný piaty titul vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour, Polášek nepridal do zbierky desiate prvenstvo.

Janov – Štvorhra – finále

Kevin Krawietz a Andreas Mies (Nem.) – Martin Kližan, Filip Polášek (SR) 6:2, 3:6, 10:2 (zápasový tajbrejk) za 77 minút

Prehľad titulov slovenského tenistu Martina Kližana vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (4):
2011 Rím (Alessandro Motti – Tal.)
2012 Marrakéš (Daniel Muňoz de la Nava – Šp.), Bordeaux (Igor Zelenay – SR)
2017 Rím (Jozef Kovalík – SR)

Prehľad titulov slovenského tenistu Filipa Poláška vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (9):
2005 Praha (Sergij Stachovskij – Ukr.)
2007 Mons (Tomasz Bednarek – Poľ.), Trnava (Igor Zelenay – SR), Oberstaufen (Igor Zelenay – SR), Košice (Lukáš Rosol – ČR)
2008 León (Travis Parrott – USA), San Luis (Travis Parrott – USA)
2010 Mons (Igor Zelenay – SR), Sunrise (Martin Damm – ČR)

Viac k témam: Filip Polášek, Martin Kližan
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek a Kližan si v Janove na titul nesiahli, o ich prehre rozhodol zápasový tajbrejk © SITA Všetky práva vyhradené.