Home / šport / Tenis / Video: Bertensová vyhrala turnaj v Cincinnati, vo finále zdolala svetovú jednotku Halepovú

CINCINNATI 19. augusta (WebNoviny.sk) – Nenasadená holandská tenistka Kiki Bertensová triumfovala vo dvojhre na turnaji WTA Premier 5 Western Southern & Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku), keď vo finále zdolala svetovú jednotku a najvyššie nasadenú Rumunku Simonu Halepovú 2:6, 7:6 (6), 6:2 za 125 minút.

Bertensová zdolala Kvitovú, vo finále turnaja v Cincinnati vyzve svetovú jednotku Halepovú

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Bredy získala šiesty turnajový titul v kariére na hlavnom ženskom okruhu, no prvý raz ovládla podujatie úrovne WTA Premier 5. Favoritkou v súboji o titul bola Halepová, ktorá ťahala šnúru deviatich víťazných duelov za sebou na zámorských ‚hardoch‘. V rámci nej dosiahla prvenstvo na minulotýždňovom turnaji v kanadskom Montreale.

Cincinnati – dvojhra – finále

Kiki Bertensová (Hol.) – Simona Halepová (Rum.-1) 2:6, 7:6 (6), 6:2 za 125 minút

Viac k témam: Kiki Bertensová, Simona Halepová, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Bertensová vyhrala turnaj v Cincinnati, vo finále zdolala svetovú jednotku Halepovú © SITA Všetky práva vyhradené.