pondelok , 17 december 2018
Home / SVET / Stíhačka omylom vystrelila raketu nad Estónskom, krajina zastavila vzdušné cvičenia NATO

Stíhačka omylom vystrelila raketu nad Estónskom, krajina zastavila vzdušné cvičenia NATO

HELSINKI 9. augusta (WebNoviny.sk) – Estónsky minister obrany Jüri Luik nariadil zastavenie vzdušných cvičení síl Severoatlantickej aliancie (NATO) v Estónsku až do vyšetrovania odpálenia rakety, ktorú omylom vystrelila španielska stíhačka vo vzdušnom priestore tejto pobaltskej krajiny.

Ako vo štvrtok uviedol, raketu, ktorú počas cvičenia omylom stíhačka vystrelila v utorok popoludní na juhu Estónska, ešte nenašli. Strela podľa neho mohla dopadnúť do odľahlej prírodnej rezervácie v regióne Jogeva alebo mohla aktivovať zabudovaný systém na samozneškodnenie a vybuchla vo vzduchu.

Odporúčame:
Trump žiada 12 krajín o vyššie investície do obrany, Slovensko na summite NATO zastupuje Kiska

Eurofighter Typhoon španielskych vzdušných síl, ktorý bol súčasťou misie NATO Baltic Air Policing, niesol raketu vzduch-vzduch typu AMRAAM. Strela niesla do desať kilogramov výbušnín.

Viac k témam: NATO, španielska stíhačka
Zdroj: Webnoviny.sk – Stíhačka omylom vystrelila raketu nad Estónskom, krajina zastavila vzdušné cvičenia NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Chorváti popierajú, že násilne vyháňajú migrantov do Bosny a Hercegoviny

Chorvátske ministerstvo vnútra zverejnilo stanovisko v reakcii na video zverejnené skupinou Border Violence Monitoring (BVM), na ktorom je vidno ozbrojených chorvátskych policajtov, ako kričia na skupinu migrantov a vyvádzajú ich z lesa. SARAJEVO 17. decembra (WebNoviny.sk) – Chorvátske úrady v nedeľu popreli správu medzinárodnej iniciatívy, ktorá monitoruje násilie na hraniciach európskych štátov, že policajti nelegálne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *