Home / šport / Ostatné športy / Slováci začali ME vo vodnom póle prehrou, Rusi im strelili 12 gólov

Slováci začali ME vo vodnom póle prehrou, Rusi im strelili 12 gólov

BARCELONA 16. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone.

Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný – Karol Bačo mladší v pondelok popoludní v súboji základnej D-skupiny podľahli výberu Ruska 6:12. Slovenský výber po dni voľna nastúpi v stredu 18. júla o 14.00 h proti tímu Rumunska, z pohľadu možného prieniku do osemfinále to pre oboch súperov bude veľmi dôležitý duel.

Slováci držali krok so súperom do polovice druhej štvrtiny, v dvanástej minúte prehrávali len 2:3, ale potom sa na dlhý čas gólovo odmlčali. Až 15. minúty Rusi zvyšovali náskok na 9:2. Lukáš Ďurík potom skorigoval, ale po tretej osemminútovke viedol ruský tím 10:3.

V záverečnej častí slovenský výber skorigoval na 5:10, no Rusi si už ustrážili náskok a pripísali si víťazstvo. Reprezentácia SR v pondelok zlyhala v presilovkách, z jedenástich početných výhod využila iba jednu. Súper na gól nepremenil ani jednu z troch.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2018

Barcelona

D-skupina

Rusko – Slovensko 12:6 (3:1, 2:1, 5:1, 2:3)
Góly: Andrjukov a Nagajev po 4, Cholod 2, Merkulov a Šepelev po 1 – Marek Tkáč 2, Zaťovič, Čaraj, Ďurík a Kolárik po 1
Využitie presiloviek: 3/0 – 11/1, pokutové hody: 1/1 – 0, rozhodovali: Paoletti (Tal.) a Stavridis (Gréc.)

Zostava SR: Hoferica, Laciak – Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo vodnom póle 2018, vodné pólo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci začali ME vo vodnom póle prehrou, Rusi im strelili 12 gólov © SITA Všetky práva vyhradené.