Home / šport / Ostatné športy / Kuzminová skončila druhá v „stíhačke“ a zvýšila svoj náskok na čele Svetového pohára

OSLO 18. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová skončila o 9,2 sekundy za Bieloruskou Dariou Domračevovou druhá v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km v nórskom Osle-Holmenkollene na záver individuálneho programu predposledného 8. kola Svetového pohára 2017/2018.

Nastúpila z vedúcej pozície po triumfe vo štvrtkovom šprinte na 7,5 km a doplatila na štyri trestné okruhy, premožiteľka ich absolvovala len dva. Tretia skončila tiež s dvoma výstrelmi mimo Američanka Susan Dunkleeová, ktorá zaostala o 29,5 s. Paulína Fialková sa posunula z 52. na 39. miesto, Ivona Fialková klesla z 9. na 47. pozíciu.

Aktualizované: Skvelá Kuzminová vyhrala šprint v Osle a opäť je na čele Svetového pohára

Kuzminová po prvej streľbe viedla pred Domračevovou, ktorá raz zlyhala, už o 45,4 sekundy, hoci pôvodne mala k dobru iba 8,9 s. Po druhej sérii v ľahu však Slovenka musela absolvovať 300 m navyše za dva nesklopené terčíky a bola vpredu už len o 8,1 s.

Po úvodnej položke v stoji spadla Kuzminová vinou ďalších dvoch nezvládnutých pokusov na piatu pozíciu s mankom 23,8 s na Nemku Franzisku Hildebrandovú, ale spomenutá líderka aj jej dovtedy takisto bezchybná krajanka Laura Dahlmeierová sa dvakrát pomýlili. Kuzminová išla do koncovky s náskokom 1,5 s na Domračevovú, Bieloruska však čoskoro prevzala taktovku a už vydržala na čele.

Kuzminová na prvej priečke priebežného celkového poradia SP zvýšila svoj náskok pred Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou, ktorá sa zlepšila zo 40. na 22. priečku v porovnaní s rýchlostnými pretekmi. Zároveň si Slovenka posilnila vyhliadky na malý glóbus v stíhacích pretekoch. Pred nedeľou figurovala na vrchole hodnotenia ex aequo s Taliankou Dorotheou Wiererovou, aktuálne 11. (progres o pozoruhodných 28 miest oproti šprintu).

Svetový pohár 2017/2018 v biatlone – 8. kolo

Oslo-Holmenkollen

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Daria Domračevová (Biel.) 30:37,4 min, 2. Anastasia Kuzminová (SR) +9,2 s (4), 3. Susan Dunkleeová (USA) +29,5 (2), 4. Fujuko Tačizakiová (Jap.) +37,4 (1), 5. Julia Džimová (Ukr.) +46,8 (2), 6. Anna Frolinová (Kór. rep.) +49,2 (2), 7. Laura Dahlmeierová (Nem.) +50,2 (2), 8. Uliana Kajševová (Rus.) +52,8 (2), 9. Veronika Vítková (ČR) +53,5 (2), 10. Vanessa Hinzová (Nem.) +54,5 (2), … 39. Paulína Fialková (SR) +3:08,5 (4), 47. Ivona Fialková (SR) +4:16,5 (7)

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon, Daria Domračevová, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuzminová skončila druhá v „stíhačke“ a zvýšila svoj náskok na čele Svetového pohára © SITA Všetky práva vyhradené.