piatok , 23 marec 2018
Home / šport / Ostatné športy / Zimná paralympiáda 2018: Slovenskí reprezentanti v curlingu zdolali Švédov a tesne podľahli Nemcom

Zimná paralympiáda 2018: Slovenskí reprezentanti v curlingu zdolali Švédov a tesne podľahli Nemcom

PJONGČANG 12. marca (WebNoviny.sk) – Slovenským reprezentantom v curlingu na vozíku sa v pondelok darilo na XII. zimných paralympijských hrách v kórejskom Pjongčangu len čiastočne.

V hale v Kangnungu predpoludním zdolali výber Švédska 8:3, popoludní podľahli tímu Nemecka tesne 6:7. V doterajšom priebehu turnaja absolvovali Slováci päť stretnutí a dosiahli v nich dve víťazstvá a tri prehry.

Proti Švédom odohrali veľmi dobrý zápas, hneď v prvej zmene získali tri body a vedenie už nepustili z rúk. Keď v siedmej zmene pridali už ôsmy bod, ich súperi sa rozhodli z duelu odstúpiť, keďže nevideli reálne možnosť aspoň vyrovnať v poslednom ende.

Neskôr proti Nemcom nezačali dobre a prehrávali po prvej zmene 0:3, ale postupne sa „vrátili“ do zápasu a po polovici duelu bolo vyrovnané 4:4. V závere mali Nemci mierny náskok, ktorý si aj zásluhou „šťastných“ záverečných kameňov v siedmej a ôsmej zmene udržali.

V utorok absolvujú Slováci opäť dve stretnutia, nastúpia v súbojoch proti Neutrálnym paralympijským športovcom (z Ruska, pozn.) a tímu Veľkej Británie. Po dni voľna čakajú súťaže aj zjazdárov, tí absolvujú superkombináciu.

Zimná paralympiáda 2018 v Pjongčangu:

CURLING

Švédsko – Slovensko (skip Radoslav Ďuriš, Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Peter Zaťko, Imrich Lyócsa) 3:8 po 7. zmene (0:3, 1:0, 0:2, 0:1, 2:0, 0:1, 0:1, X)

Nemecko – Slovensko (skip Radoslav Ďuriš, Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Imrich Lyócsa, Peter Zaťko) 7:6 (3:0, 0:2, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Viac k témam: curling, ZPH Zimné paralympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zimná paralympiáda 2018: Slovenskí reprezentanti v curlingu zdolali Švédov a tesne podľahli Nemcom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Hviezdny LeBron opäť lídrom Clevelandu, výnimočný zápas má za sebou Love

Dvojnásobnú smolu malo Milwaukee. Nielen že prišlo v druhej štvrtine domáceho zápasu s Los Angeles Clippers o hviezdneho Giannisa Antetokunmpa, ale napokon ťahalo za kratší koniec 120:127. NEW YORK 22. marca (WebNoviny.sk) – Cleveland nastúpil proti Torontu bez piatich hráčov a trénera, no aj tak triumfoval 132:129 v stredajšom stretnutí basketbalovej NBA. Cavaliers sužuje rozsiahla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *