Home / šport / Ostatné športy / Nilssonová rozšírila svoju medailovú zbierku o zlato, v Pjongčangu vyhrala šprint klasickou technikou

PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) – Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová získala zlatú medailu v utorkovom šprinte klasickou technikou na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťštyriročná pretekárka rozšírila svoju medailovú zbierku, na konte má bronz v tímovom šprinte zo Soči 2014.

ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Na druhom mieste skočila Nórka Maiken Caspersen Fallová, ktorá zaostala o tri sekundy za Nilssonovú. Severanky doplnila na pódiu Olympijská športovkyňa z Ruska Julia Belorukovová s mankom 3,37 s na víťazku.

Aktualizované: Procházková mala na dosah štvrťfinále na ZOH 2018, postup jej ušiel o „vlások“

Slovensko nemalo vo finále zastúpenie, Alena Procházková a Barbora Klementová sa neprebojovali ďalej z kvalifikácie.

ZOH 2018 v Pjongčangu

ZOH 2018 v Pjongčangu: Beh na lyžiach

BEH NA LYŽIACH

Ženy – šprint klasickou technikou – finále: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23

Viac k témam: beh na lyžiach, Beh na lyžiach ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Stina Nilssonová, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Nilssonová rozšírila svoju medailovú zbierku o zlato, v Pjongčangu vyhrala šprint klasickou technikou © SITA Všetky práva vyhradené.