Home / šport / Ostatné športy / Zosnulý Kobe Bryant sa dostal medzi finalistov o prijatie do siene slávy NBA

Zosnulý Kobe Bryant sa dostal medzi finalistov o prijatie do siene slávy NBA

15.2.2020 (Webnoviny.sk) – Netrvalo to dlho a po tragickej smrti Kobeho Bryanta ho in memoriam zrejme čaká veľké vyznamenanie. Američan sa ocitol medzi osmičkou nominovaných do basketbalovej Siene slávy. Rozhodnutie padne 4. apríla a neskôr v auguste sa uskutoční slávnosť oficiálneho uvedenia. Informovala o tom zámorská profiliga NBA na svojej prezentácii na twitteri.

Keďže Bryant sa v drese Los Angeles Lakers vypracoval na jedného z najlepších hráčov modernej éry v NBA, berie sa takmer ako samozrejmosť, že sa mu ujde miesto medzi vyvolenými legendami basketbalu v Springfielde.

Bryant odišiel na druhý svet 26. januára pri nehode vrtuľníka v Kalifornii. Spolu s ním zomrelo ďalších osem ľudí vrátane jeho 13-ročnej dcérky Gianny. „Nie je o tom pochýb, že Kobe bude medzi ocenenými. Stane sa členom Siene slávy,“ uviedol prezident tejto výberovej organizácie Jerry Colangelo pre NBA TV.

Fotogaléria: Kobe Bryant

Bryant počas 20-ročnej kariéry v drese Lakers päťkrát vyhral NBA a s tímom USA sa tešil z olympijského zlata v Pekingu 2008 a Londýne 2012. Kariéru ukončil v roku 2016. Podmienkou prijatia do Siene slávy basketbalu je obdobie minimálne troch od rokov od rozlúčky s aktívnou činnosťou. Okrem Bryanta sa medzi nominovaný aktuálne ocitli aj Tim Duncan a Kevin Garnett, medzi ženami Tamika Catchingsová a medzi trénermi Barbara Stevensovám, Kim Mulkeyová, Rudy Tomjanovich a Eddie Sutton.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Zosnulý Kobe Bryant sa dostal medzi finalistov o prijatie do siene slávy NBA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nepálsky šerpa Kami Rita za krátky čas stanovil nový rekord, na Mount Everest vystúpil už tridsaťkrát

Kami Rita prvýkrát stál na najvyššej hore sveta už v roku 1994, pričom v rokoch 2009, 2010, 2013, 2023 aj 2024 sa mu to podarilo dokonca dvakrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *