piatok , 29 mája 2020
Home / SLOVENSKO / Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie

Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Kriminalisti zadržali na základe operatívno-pátracej činnosti na Wolkrovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka dvoch mužov pri predaji podozrivého materiálu. Pri zákroku zaistili materiál, ktorý zaslali na kriminalisticko-expertízny ústav Policajného zboru v Bratislave.

Zo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť takmer 300 jednotlivých dávok drogy metamfetamínu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (PZ) v Bratislave Lucia Miháliková.

Obvinili dvoch mužov

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na základe dôkazov vzniesol obvinenie 47-ročnému mužovi z okresu Poprad a 42-ročnému Bratislavčanovi zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Vyšetrovateľ zároveň spracoval pre prokurátora podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby, s ktorým sa prokurátor a už aj sudca stotožnili.

Metamfetamín predával v Bratislave

Tejto činnosti sa Bratislavčan mal venovať minimálne od konca minulého roka, pričom metamfetamín podľa polície následne predával viacerým osobám v Bratislave. V minulosti bol za drogovú trestnú činnosť uznaný vinným v Rakúsku.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Bratislavčanovi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a mužovi z okresu Poprad na tri roky až 10 rokov.

Viac k témam: drogy, metamfetamín
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Polícia chytila dílerov priamo pri predaji metamfetamínu, dvojici hrozí väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika spojencov, upozorňuje ministerstvo obrany

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *