Home / šport / Hokej / Krištof sa fínskeho titulu nedočkal, jeho Kärpät Oulu podľahol vo finále Hämeenlinne

OULU 4. mája (WebNoviny.sk) – Tím HPK Hämeenlinna získal titul vo fínskej najvyššej hokejovej súťaži Liige. V sobotňajšom rozhodujúcom zápase zvíťazil na ľade Kärpätu Oulu 2:1 po predĺžení a v celej sérii 4:3 na zápasy.

Piate družstvo po základnej časti sa prepracovalo k druhému titulu v histórii, ten prvý získalo v roku 2006.

V drese víťaza základnej časti z Oulu smútil aj slovenský útočník Michal Krištof, ktorý si na záver klubovej sezóny pripísal dve strely na bránku a čoskoro by sa mal pripojiť k slovenskému národnému tímu v príprave na domáce MS.

Naopak, z majstrovskej trofeje sa tešia útočník Filip Krivošík a obranca Ján Brejčák, ktorí figurujú v kádri HPK. V rozhodujúcom finálovom stretnutí sa však nedostali na súpisku.

Liiga 2018/2019

finále play-off – siedmy zápas

Kärpät Oulu – HPK Hämeenlinna 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1) – konečný výsledok série: 3:4, Hämeenlinna získala titul
Michal Krištof (Oulu) si pripísal 2 strely na bránku

Viac k témam: Kärpät Oulu, Liiga
Zdroj: Webnoviny.sk – Krištof sa fínskeho titulu nedočkal, jeho Kärpät Oulu podľahol vo finále Hämeenlinne © SITA Všetky práva vyhradené.