Home / šport / Ostatné športy / Tatran Prešov zvládol úlohu favorita a s Besiktasom v SEHA League získal dva body aj doma

PREŠOV 10. novembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov s prehľadom zvládli sobotňajší zápas 7. kola C-skupiny Ligy majstrov mužov 2018/2019, v ktorom na domácej pôde zdolali Besiktas Mogaz Istanbul 27:23 (18:11).

Zverenci trénera Slavka Golužu si rozhodujúci náskok vypracovali už v prvom dejstve. Výhrou potvrdili svoje postupové ambície, keď sú v tabuľke naďalej na 3. priečke tesne o skóre za Sportingom CP Lisabon. Šarišania si s tureckým súperom, nad ktorým vyhrali aj pri ouvertúre aktuálnej skupinovej fázy LM (28:22), poradili aj vo štvrtej vzájomnej konfrontácii na európskej pohárovej scéne.

Úradujúci slovenský šampión najbližšie nastúpi v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži mužských klubov v nedeľu 18. novembra, keď zavíta na palubovku dánskeho lídra Bjerringbro-Silkeborg, nad ktorým v Tatran handball aréne v septembri zvíťazil 26:24.

Liga majstrov mužov (C-skupina: 7. kolo)

prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále

Čechovskí Medvedi (Rus.) – Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) 24:30 (10:16)
HC Metalurg Skopje (Maced.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 24:31 (18:17), hrali vo štvrtok 8. 11.

Tatran Prešov (SR) – Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.) 27:23 (18:11)
Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 5, M. Šárpataky, Hrstka 1, Lapajne 1, D. Krok, Rečičár, L. Urban 1, Číp 4, Vučko 1, M. Straňovský 5/1, Butorac 5, Kasal, Carapkin 2, Afanou Gatine 2
Najviac gólov za Besiktas: Özbahar 8
pok. hody: 3/1 – 5/4, vylúčení: 1 – 1, rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chorv.)

I. polčas

Hostia išli v úvode do vedenia 2:0 a domáci v nasledujúcich minútach I. polčasu museli doťahovať mierny náskok tureckého tímu. Prešovčania sa prvýkrát ujali vedenia po necelej štvrťhodine hry, keď sa presadil Vučko (7:6).

Od stavu 8:8 v 18. min sa domáci začali presadzovať častejšie ako ich súper, a tak o chvíľu bolo 11:8 a v 26. min už 15:10. Na nepriaznivý vývoj zareagovala lavička Besiktasu oddychovým časom, ale ani ten jeho hráčom nepomohol a do prestávky sa zvýšil ich odstup na sedem gólov.

II. polčas

Po zmene strán si prešovskí hráči držali ´bezpečný´ odstup, v 37. min vyhrávali 21:14. Potom sa Besiktasu podarilo skorigovať rozdiel, v 43. min Pribak z pokutového hodu upravil na 18:22.

Štvorgólový náskok (25:21) mali Golužovi zverenci aj začiatku poslednej desaťminútovky. Náznak zdramatizovania prinieslo zníženie hostí v 55. min na 22:25, ale Tatran si už tzv. povinné dva body nenechal vziať.

Viac k témam: SEHA League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatran Prešov zvládol úlohu favorita a s Besiktasom v SEHA League získal dva body aj doma © SITA Všetky práva vyhradené.