Home / šport / Futbal / MS vo futbale 2018 (zápas o tretie miesto): Belgicko – Anglicko (online)

MS vo futbale 2018 (zápas o tretie miesto): Belgicko – Anglicko (online)

PETROHRAD 14. júla (WebNoviny.sk) – Hovorí sa mu aj súboj sklamaných alebo malé finále a na XXI. majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku je zápas medzi Belgickom a Anglickom, ktorý sa hrá v sobotu od 16.00 SELČ na štadióne Krestovskij v Petrohrade. Hlavným rozhodcom je Iránec Alireza Faghani.

Občas sa stáva, že sa dvaja súperi stretnú na vrcholnom podujatí dvakrát, a to je aj prípad Anglicka s Belgickom. Ich vzájomný duel v úplnom závere skupinových bojov sa skončil 1:0 pre Belgicko a v zákulisí sa šuškalo, že Angličanom to takto vyhovovalo.

Vo vyraďovacej fáze sa totiž vďaka druhému miestu v skupine zaradili do papierovo priepustnejšej časti „pavúka“, kde si poradili s Kolumbiou (1:1 – 4:3 v penaltovom rozstrele) a Švédskom (2:0). Narazili až v semifinále na húževnaté Chorvátsko, ktorému podľahli 1:2 po predĺžení.

Belgičania to mali napohľad oveľa ťažšie. V osemfinále sa im vydaril krásny obrat proti Japoncom z 0:2 na 3:2, vo štvrťfinále si v ofenzívnom šlágri šampionátu poradili s Brazílčanmi 2:1, ale v semifinále neprešli cez kompaktnú defenzívu Francúzska (0:1).

MS vo futbale 2018

zápas o 3. miesto

Belgicko – Anglicko

Petrohrad

Góly:

Žlté karty: 0 – 0

strely celkovo (na bránu): 0:0 (0:0), rohové kopy: 0:0, držanie lopty (v %): 50 – 50, rozhodcovia: Alireza Faghani – Reza Sochandan, Mohammadreza Mansouri (všetci Irán), videorozhodca:

Zostavy:
Belgicko:
Anglicko:

Anglicko a Belgicko dosiaľ odohrali proti sebe 22 zápasov, až 15-krát sa na konci tešili hráči Albiónu. Bilancia 15 víťazstiev – 4 remízy – 3 prehry favorizuje Anglicko.

V rámci svetových šampionátov to boli tri zápasy. Okrem už spomenutého triumfu Belgicka spred dvoch týždňov v Kaliningrade (1:0) sa na MS 1990 v talianskej Bologni zrodilo anglické víťazstvo 1:0 po predĺžení a dávnejšie v roku 1954 vo švajčiarskom Bazileji sa v ére ofenzívneho futbalu rozišli oba tímy 4:4 po predĺžení.

Belgicko na MS vo futbale 2018

G-skupina: Belgicko – Panama 3:0 (0:0), Belgicko – Tunisko 5:2 (3:1), Anglicko – Belgicko 0:1 (0:0)
Osemfinále: Belgicko – Japonsko 3:2 (0:0)
Štvrťfinále: Brazília – Belgicko 1:2 (0:2)
Semifinále: Francúzsko – Belgicko 1:0 (0:0)

Pohľad na vekové rozvrstvenie a skúsenosti hráčov je tiež celkom zaujímavý. Až šesť futbalistov Belgicka má na konte minimálne 80 reprezentačných štartov s 31-ročným lídrom Janom Vertonghenom (107). Na anglickej strane je najviac skúsený Gary Cahill so 61 štartmi.

Anglicko na MS vo futbale 2018

G-skupina: Tunisko – Anglicko 1:2 (1:1), Anglicko – Panama 6:1 (5:0), Anglicko – Belgicko 0:1 (0:0)
Osemfinále: Kolumbia – Anglicko 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), v rozstrele z 11 m 3:4
Štvrťfinále: Švédsko – Anglicko 0:2 (0:1)
Semifinále: 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0)

Pikantne vyznieva aj fakt, že súboj o 3. miesto bude takpovediac zápas o kráľa Premier League. Všetci futbalisti súčasného anglického tímu na MS 2018 hrávajú v najvyššej domácej súťaži a rovnako aj dvanásti Belgičania, pričom väčšina z nich sú lídri vo svojich tímoch.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – MS vo futbale 2018 (zápas o tretie miesto): Belgicko – Anglicko (online) © SITA Všetky práva vyhradené.