sobota , 26 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Americké clá na čínske tovary nadobudli účinnosť, Peking hrozí odvetou

Americké clá na čínske tovary nadobudli účinnosť, Peking hrozí odvetou

WASHINGTON 6. júla (WebNoviny.sk) – USA začali v piatok uplatňovať 25-percentné clo na čínske tovary, ktorých dovoz má hodnotu 34 mld. USD. Krok administratívy prezidenta Dnalda Trumpa sa všeobecne očakával. Rozhodnutie nadobudlo účinnosť minútu po polnoci miestneho času.

Odporúčame:
Merkelová chce zabrániť konfliktu medzi Európskou úniou a USA pre clá, varuje pred reálnou vojnou

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že krok americkej strany ho núti pristúpiť k „potrebným protiopatreniam“. Bližšie informácie o ich podobe neposkytlo, Peking však už skôr oznámil, že v prípade, ak Washington splní svoje hrozby, zavedie clá na americké tovary v rovnakej hodnote.

(1 EUR = 1,1642USD)

Viac k témam: Čína, clá USA, Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké clá na čínske tovary nadobudli účinnosť, Peking hrozí odvetou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

Podaním sťažnosti sa Moskva pripojila k Európskej únii, Kanade, Mexiku a Nórsku. ŽENEVA, WASHINGTON 3. júla (WebNoviny.sk) – Rusko podalo sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla 25-percentné clo na oceľ a 10-percentné na hliník. Týmto krokom sa Rusko pripojilo k Európskej únii, Kanade, Mexiku a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *