piatok , 25 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Brusel prijme pre clá USA dodatočné opatrenia chce predísť problémom na európskom trhu

Brusel prijme pre clá USA dodatočné opatrenia chce predísť problémom na európskom trhu

BRUSEL 6. júla (WebNoviny.sk) – Európska únia oznámila, že prijme opatrenia, aby predišla tomu, že oceľ určená pôvodne pre trh USA zaplaví európsky trh v dôsledku ciel zavedených administratívou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Európska komisia (EK) v piatok uviedla, že “najnovšie štatistické údaje o dovoze ukazujú presmerovanie oceľových produktov do EÚ, čo je výsledkom uvalenia 25-percentného cla na oceľ v USA.” EÚ preto prijme dodatočné clá, ak dovoz prekročí doteraz bežný objem.

Odporúčame:
Aktualizované: Americké clá na čínske tovary nadobudli účinnosť, Peking reaguje protiopatreniami

Toto nové opatrenie nadobudne účinnosť po formálnom schválení Európskou komisiou v priebehu júla.

Americký prezident Donald Trump uvalil 25-percentné clo na import ocele a 10-percentné clo na dovoz hliníka. Podľa Bieleho domu cieľom tohto koku je chrániť bezpečnostné záujmy USA. Európska únia americký krok označila za protekcionizmus a prijala odvetné opatrenia v oblasti dovozu produktov z USA.

Viac k témam: clá USA, Donald Trump, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Brusel prijme pre clá USA dodatočné opatrenia chce predísť problémom na európskom trhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

Podaním sťažnosti sa Moskva pripojila k Európskej únii, Kanade, Mexiku a Nórsku. ŽENEVA, WASHINGTON 3. júla (WebNoviny.sk) – Rusko podalo sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla 25-percentné clo na oceľ a 10-percentné na hliník. Týmto krokom sa Rusko pripojilo k Európskej únii, Kanade, Mexiku a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *