sobota , 26 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Piloti spoločnosti Ryanair budú štrajkovať, odbory sa nedohodli na pracovných podmienkach

Piloti spoločnosti Ryanair budú štrajkovať, odbory sa nedohodli na pracovných podmienkach

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Írski piloti spoločnosti Ryanair zvolali na štvrtok 12. júla 24-hodinový štrajk. Odbory k tomuto kroku pristúpili po tom, čo sa s vedením nedohodli na nových pracovných podmienkach.

V centre sporu sú presuny pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. Odbory kritizujú vedenie, že v tejto oblasti chýba transparentný systém, čo má mať „zničujúce dopady na rodinný život“.

Odporúčame:
Ryanair spojí Bratislavu s tureckým letoviskom Dalaman

Ryanair medzitým informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tis. cestujúcich. Spoločnosť spresnila, že pre sériu štyroch víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku musela minulý mesiac zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Viac k témam: doprava, letecká doprava, Ryanair, štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk – Piloti spoločnosti Ryanair budú štrajkovať, odbory sa nedohodli na pracovných podmienkach © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

Podaním sťažnosti sa Moskva pripojila k Európskej únii, Kanade, Mexiku a Nórsku. ŽENEVA, WASHINGTON 3. júla (WebNoviny.sk) – Rusko podalo sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla 25-percentné clo na oceľ a 10-percentné na hliník. Týmto krokom sa Rusko pripojilo k Európskej únii, Kanade, Mexiku a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *