piatok , 25 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Tesco a Carrefour vytvárajú nákupnú alianciu, spolupráca by mala zlepšiť nielen kvalitu výrobkov

Tesco a Carrefour vytvárajú nákupnú alianciu, spolupráca by mala zlepšiť nielen kvalitu výrobkov

LONDÝN 2. júla (WebNoviny.sk) – Britský maloobchodný reťazec Tesco a jeho francúzsky konkurent Carrefour vytvárajú strategickú alianciu, ktorá má posilniť ich pozíciu voči globálnym dodávateľom. Firmy to oznámili v pondelok v spoločnom vyhlásení.

Dohoda upravuje vzťahy s dodávateľmi a predpokladá spoločné nákupy pre firemné značky oboch reťazcov. Aliancia „zlepší kvalitu a výber dostupných produktov“ a posilní konkurencieschopnosť, uviedli firmy.

Odporúčame:
České dráhy chcú kúpiť konkurenciu, prekážkou by mohol byť aj protimonopolný úrad

Správa prichádza v čase, kedy tradičný maloobchod čelí intenzívnemu tlaku zo strany internetových predajcov ako Amazon. V apríli sa konkurent Tesca Sainsbury dohodol na prevzatí britských aktivít amerického reťazca Walmart, firmy Asda, za 7,3 mld. GBP. Výsledkom transakcie bude najväčšia sieť supermarketov na britskom trhu.

(1 EUR = 0,88605 GBP)

Viac k témam: Carrefour, obchod, Tesco
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesco a Carrefour vytvárajú nákupnú alianciu, spolupráca by mala zlepšiť nielen kvalitu výrobkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti

Štátom vlastnená čínska firma požiadala federálny telekomunikačný úrad o vydanie licencie ešte v roku 2011, ministerstvo obchodu odporúča žiadosť zamietnuť z dôvodu ochrany národnej bezpečnosti. BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Administratíva prezidenta Donalda Trumpa chce zablokovať vstup čínskeho mobilného operátora China Mobile na americký trh. Oznámilo to v pondelok federálne ministerstvo obchodu, ktoré sa odvolávalo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *