Home / SLOVENSKO / Ako dopadne odvolávanie ministerky Šimkovičovej? Krúpa predpokladá, že koalícia schôdzu ani neotvorí

Ako dopadne odvolávanie ministerky Šimkovičovej? Krúpa predpokladá, že koalícia schôdzu ani neotvorí

11.2.2024 (SITA.sk) – Opozičný poslanec Juraj Krúpa (SaS) predpokladá, že koalícia neotvorí pondelkovú mimoriadnu schôdzu parlamentu k vysloveniu nedôvery ministerke kultúry Martine Šimkovičovej. Uviedol to v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3.

„My tam zajtra ráno o deviatej budeme,“ povedal Krúpa na margo opozície. Doplnil však, že má „silného tušáka“, že sa schôdza neotvorí.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) podľa vlastných slov nevidí na odvolanie Šimkovičovej absolútne žiadny dôvod. „Už len, ak to porovnávame s tým, keď tu bola tá ministerka, ktorej meno si ani nespomeniem, tá pani z OĽaNO, pani Milanová, nikto ani vtedy nevedel, že máme ministerku kultúry,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Ministerka kultúry SR, Odvolávanie Šimkovičovej
Zdroj: SITA.sk – Ako dopadne odvolávanie ministerky Šimkovičovej? Krúpa predpokladá, že koalícia schôdzu ani neotvorí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *