Home / SLOVENSKO / Pellegriniho Hlas vraj obišiel volebný zákon. Podvodník sa chce stať prezidentom? Pýta sa Matovič (video)

Pellegriniho Hlas vraj obišiel volebný zákon. Podvodník sa chce stať prezidentom? Pýta sa Matovič (video)

15.12.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD predsedu parlamentu Petra Pellegriniho obišla volebný zákon, inak by prekročila zákonom povolené výdavky na volebnú kampaň. Na tlačovej besede to v piatok povedal šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. V tejto súvislosti pripomenul, že zákonný limit na predvolebnú kampaň sú tri milióny eur.

Tretia najdrahšia kampaň

Hlas mal podľa predsedu hnutia Slovensko v tohtoročných voľbách tretiu najdrahšiu kampaň zo všetkých politických strán. Zároveň sa však dohodol s dodávateľom bilbordov, na ktorých prezentoval svoju politickú reklamu, že mu zaplatí až dva mesiace po voľbách. Každá jedna reklamná agentúra pritom podľa Matoviča pýta peniaza vopred.

Automatické zrušenie strany a vedomý podvod?

„Nie v čase, keď vám zverejňuje tie bilbordy, ale v čase, keď si ich objednávate,“ vysvetlil Matovič. Doplnil, že v prípade Hlasu predstavovali náklady na bilbordy 360 000 eur.

Ak by chcel podľa Matoviča Peter Pellegrini zaplatiť bilbordy počas volebnej kampane, prekročil by zákonom stanovený limit. „Čo by to znamenalo? Automatické zrušenie strany,“ vyhlásil Matovič. Doplnil, že zo strany Hlas išlo o vedomý podvod. „Čiže podvodník sa chce stať prezidentom,“ dodal Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Opozícia, predseda hnutia Slovensko, Predvolebná kampaň, Volebný zákon
Zdroj: SITA.sk – Pellegriniho Hlas vraj obišiel volebný zákon. Podvodník sa chce stať prezidentom? Pýta sa Matovič (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič musí zmazať statusy a videá o Haščákovi, prikázal mu to krajský súd

Okresný súd vo svojom rozhodnutí z leta minulého roku konštatoval, že videá a príspevky Matoviča obsahujú prejavy o Haščákovi, ktoré nie je možné spoločensky tolerovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *