Home / SLOVENSKO / Vládna koalícia schválila rokovanie každý deň do polnoci, výbory tak nemajú dostatok času na prerokovanie

Vládna koalícia schválila rokovanie každý deň do polnoci, výbory tak nemajú dostatok času na prerokovanie

15.12.2023 (SITA.sk) – Opozičným poslancom nebol poskytnutý riadny priestor na prerokovanie rozpočtu. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita s tým, že vyzývajú predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, aby takéto konanie zastavil a dal opozícií možnosť riadne rokovať o rozpočte.

Rokovania vlády do polnoci

Ako priblížila bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Mária Kolíková (SaS), vládna koalícia schválila rokovanie každý deň do polnoci, pričom výbory, ktoré majú prerokovať jednotlivé kapitoly rozpočtu rokujú ráno od 8:00 do 9:00, keďže o 9:00 začína rokovať parlament.

Kedy si majú poslanci prerokovať návrhy, keď skončili o polnoci, o 8:00 majú výbor a o 9:00 už rokuje plénum? Musia sa pripraviť a dostaviť v plnej kondícii s preštudovaným rozpočtom,“ vysvetlila Kolíková s tým, že parlamentný život je demokracia, ktorá sa dusí.

Poslanci zastupujú práva ľudí

Podľa Kolíkovej nie sú poslanci v parlamente sami za seba, ale za ľudí a aby vykonávali ich právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí. Poslankyňa však zdôraznila, že takto nevedia vykonávať ich mandát.

Takto demokracia nefunguje a takto nefunguje rokovanie v žiadnej civilizovanej krajine. Toto je len teoretické a akademické rokovanie a neznamená naplnenie práva ľudí, ktorých v národnej rade poslanci zastupujú,“ uzavrela Kolíková.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Rokovanie vlády, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Vládna koalícia schválila rokovanie každý deň do polnoci, výbory tak nemajú dostatok času na prerokovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči zasahovali na sídlisku v Poprade, zo šiesteho poschodia vyskočil človek

Na mieste bolo osem hasičov s jedným kusom techniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *