Home / SVET / Ciele Ruska na Ukrajine „môžu byť expanzívnejšie“, než sa predpokladalo. Putin si stále stojí za maximalistickými cieľmi

Ciele Ruska na Ukrajine „môžu byť expanzívnejšie“, než sa predpokladalo. Putin si stále stojí za maximalistickými cieľmi

11.12.2023 (SITA.sk) – Ciele Ruska „ďaleko presahujú“ udržanie dobytého ukrajinského územia. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), podľa ktorých môžu byť ciele Moskvy „ešte rozsiahlejšie“, než sa pôvodne predpokladalo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW citoval nedávne vyhlásenia hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marie Zacharovovej, ktorá zopakovala požiadavku Kremľa na „úplnú politickú kapituláciu Ukrajiny“ a to, aby Kyjev „prijal vojenské a územné požiadavky Ruska“.

Stop dodávkam zbraní

Zacharovová uviedla, že „riešenie“ na Ukrajine možno dosiahnuť len vtedy, ak Západ prestane dodávať Kyjevu zbrane a ukrajinské jednotky sa stiahnu z území, o ktorých Rusko tvrdí, že ich anektovalo. Zdôraznila tiež často opakované tvrdenie Ruska, že na Ukrajinu vtrhlo kvôli „demilitarizácii“ a „denacifikácii“.

Pôvodné ciele stále platia

ISW uviedol, že vyjadrenia Zacharovovej „jasne zdôrazňujú skutočnosť, že pôvodné ciele ruskej invázie na Ukrajinu sa nezmenili a že ruský vodca Vladimir Putin nemá v úmysle ukončiť vojnu, pokiaľ nebudú dosiahnuté jeho maximalistické ciele“.

Rusko zároveň nemá v úmysle začať seriózne rokovania s Ukrajinou „v dobrej viere“, uviedli analytici.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí, Humanitárna pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ciele Ruska na Ukrajine „môžu byť expanzívnejšie“, než sa predpokladalo. Putin si stále stojí za maximalistickými cieľmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *