Home / šport / Futbal / Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

27.11.2023 (SITA.sk) – Vo veku 80 rokov odišiel na večnosť charizmatický a takticky inovatívny anglický futbalový tréner Terry Venables, ktorý na majstrovstvách Európy v roku 1996 postúpil s „Albiónom“ do semifinále.

Smrť Venablesa oznámila v nedeľu vo vyhlásení pre britské médiá jeho rodina. Tá uviedla, že skonal v sobotu po dlhej chorobe.

Zanechal tu po sebe významné dedičstvo

Anglická Futbalová asociácia uviedla, že Venables po sebe zanechal dedičstvo, ktoré „zaujalo mnohých a zvýšilo celosvetovú reputáciu anglického futbalu“.

Bývalý kapitán Anglicka Gary Lineker, ktorý pod vedením Venablesa hrával ako útočník v FC Barcelona a Tottenhame Hotspur, ho označil za „najlepšieho a najinovatívnejšieho trénera“, pod ktorým mal tú česť hrať.

Viedol aj Austrálčanov

Počas kariéry Venables hrával ako stredopoliar v FC Chelsea, Tottenhame Hotspur, Queens Park Rangers a Crystal Palace. Neskôr sa vydal na trénerskú dráhu, pričom okrem reprezentácie Anglicka viedol aj Austrálčanov.

Na klubovej úrovni pôsobil vo všetkých spomenutých kluboch, v ktorých hral, s výnimkou FC Chelsea, či v španielskom FC Barcelona. S katalánskym tímom postúpil v roku 1986 do finále Európskeho pohára majstrov.

Viac k témam: Tréner, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenský futbalový zväz schválil rozpočet na rok 2024, na zlepšenie infraštruktúry pôjde 50 miliónov eur

Prezident SFZ Ján Kováčik na konferencii načrtol ďalšiu etapu zlepšovania infraštruktúry na obdobie rokov 2024 – 2033.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *