Home / SLOVENSKO / Útočník, ktorý nožom napadol študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe

Útočník, ktorý nožom napadol študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe

27.11.2023 (SITA.sk) – Útočník, ktorý začiatkom novembra napadol vo vlaku 22-ročnú študentku Ľudmilu z Košíc, zostáva vo väzbe. Košický krajský súd rozhodol o sťažnosti, ktorú proti vzatiu do väzby podal 29-ročný Matej Š. zo Spišskej Novej Vsi.

Dva dôvody na vzatie do väzby

Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Košická sudkyňa ho vzala do útekovej i preventívnej väzby. Informuje o tom denník SME.

Košická krajská prokuratúra podala na Mestský súd Košice návrh na vzatie obvineného do väzby z dvoch dôvodov. Prvým bola obava z úteku a marenia vyšetrovania ukrývaním sa pred hrozbou vysokého trestu, druhým obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Popiera svoje psychické problémy

Ako píše SME, prokurátorom predložená dokumentácia obsahovala lekársku správu o previerkach útočníka u jeho ošetrujúcich lekárov. Podľa nich bol Matej v minulosti hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení v levočskej nemocnici a liečený na závažné duševné ochorenie.

Z vyjadrenia obvineného i jeho rodičov vyplýva, že napriek zlému psychickému stavu svoje problémy popiera, nestotožňuje sa s diagnózou a odmieta podstupovať liečbu a užívať lieky. Návrh na väzobné stíhanie obsahoval aj informáciu o tom, že Matej bol v minulosti popradským súdom uznaný vinným z drogového zločinu.

Incident sa stal v stredu 1. novembra večer v rýchliku smerujúcom z Košíc do Žiliny. Matej krátko pred príchodom vlaku do Spišskej Novej Vsi napadol študentku, ktorá cestovala do Ružomberka.

Útočník v úmysle usmrtiť Ľudmilu ju z doteraz nezisteného dôvodu najmenej päťkrát bodol do pravej časti krku. Počas toho, ako sa aktívne bránila, jej spôsobil aj rezné poranenie na jednom z prstov pravej ruky.

Po tom, ako začala volať o pomoc, útočník z kupé ušiel, no zakrátko ho ešte vo vlaku zadržali cestujúci. Zranenú dievčinu hospitalizovali v Spišskej Novej Vsi. Pôvodne sa mala liečiť asi dva týždne, no posledné správy o jej zdravotnom stave naznačujú, že to bude dlhšie.

Viac k témam: Krimi, Pobodanie, Súdy, Väzba
Zdroj: SITA.sk – Útočník, ktorý nožom napadol študentku vo vlaku, zostáva vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od narodenia Milana Rastislava Štefánika ubehlo 144 rokov. Jeho pamiatku si uctil aj prezident Pellegrini 

Diplomat, politik, vedec, štátnik, astronóm a vojenský letec Milan Rastislav Štefánik sa narodil 21. júla 1880 v Košariskách neďaleko Myjavy v národne uvedomelej rodine evanjelického farára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *