Home / šport / Futbal / Hráči a tréneri v talianskej Serie A si dali na tvár červené značky, podporujú kampaň proti násiliu na ženách

Hráči a tréneri v talianskej Serie A si dali na tvár červené značky, podporujú kampaň proti násiliu na ženách

26.11.2023 (SITA.sk) – Hráči a tréneri v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A si v sobotu nechali namaľovať na tvár červené značky na podporu kampane proti násiliu páchaného na ženách.

Iniciatíva sa konala v čase, keď sa v celom Taliansku konali zhromaždenia pri príležitosti Medzinárodného dňa za zastavenie násilia páchaného na ženách, a v období, keď bol z Nemecka vydaný Talian podozrivý zo zabitia svojej bývalej priateľky.

Vražda 22-ročnej univerzitnej študentky Giulie Cecchettinovej, ktorú údajne spáchal jej bývalý priateľ, vyvolala pobúrenie v celom Taliansku, kde je v priemere každé tri dni zabitá jedna žena.

Hráči a tréneri v Serie A mali na tvárach červené značky a iniciatíva pokračuje aj počas zápasov v nedeľu a pondelok. Slogan iniciatívy v preklade znamená „červená karta násiliu“.

Viac k témam: Násilie na ženách, Serie A
Zdroj: SITA.sk – Hráči a tréneri v talianskej Serie A si dali na tvár červené značky, podporujú kampaň proti násiliu na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenský futbalový zväz schválil rozpočet na rok 2024, na zlepšenie infraštruktúry pôjde 50 miliónov eur

Prezident SFZ Ján Kováčik na konferencii načrtol ďalšiu etapu zlepšovania infraštruktúry na obdobie rokov 2024 – 2033.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *