Home / SLOVENSKO / Eštok by možno podľa Gašpara prehodnotil odvolanie Hamrana, ak by o jeho odchode vedel

Eštok by možno podľa Gašpara prehodnotil odvolanie Hamrana, ak by o jeho odchode vedel

5.11.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD) sa domnieva, že bývalý policajný prezident Štefan Hamran mal s predošlým vedením ministerstva vnútra, teda povereným premiérom Ľudovítom Ódorom, zrejme podpísanú nejakú dohodu o odchode.

Odvolanie pred odchodom do civilu

Poslanec Gašpar si myslí, že ak by ju predložil novému ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi, minister by možno prehodnotil svoje rozhodnutie o Hamranovom odvolaní.

Uviedol to v relácii V politike televizie Ta3, na margo odvolania policajného prezidenta Hamrana niekoľko dní pred tým, než sa chystal odísť do civilu.

Eštok postupoval v súlade so zákonom

„Ak by minister vedel, že o tie tri dni končí, tak by takýto rozkaz asi nevydal,“ tvrdí Gašpar. Zdôraznil, že Šutaj Eštok postupoval v súlade so zákonom.

K tomu, že človek, ktorý je z juhozápadu Slovenska, konkrétne z Komárna, bol prevelený do Popradu, Gašpar poznamenal, že on sám počas svojej kariéry zažil podobné postupy (Gašpar je bývalý policajný prezident. pozn. SITA) . Podotkol, že on s takýmto prístupom nie je stotožnený, vzhľadom na to, že to zažil.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Eštok by možno podľa Gašpara prehodnotil odvolanie Hamrana, ak by o jeho odchode vedel © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ďalší protest s názvom „Zastavme ich“ bude v utorok v Bratislave, a potom aj v ďalších mestách (video)

Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita a Kresťanskodemokratické hnutie sa dohodli na ďalšom spoločnom postupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *