Home / SVET / Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje

Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje

17.5.2023 (SITA.sk) – Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín. Prokuratúra a polícia v Darmstadte uviedli, že byty dvoch mužov v Mörfelden-Walldorfe prehľadali pre podozrenie z „kompromitujúceho šírenia osobných údajov“.

Ako uviedli, zaistili elektronické pamäťové médiá a iné dôkazy. Novinárov potom prepustili.

Údajná falošná výpoveď

Turecké ministerstvo zahraničia vo vyhlásení uviedlo, že „dnešné bezdôvodné zadržanie predstaviteľov frankfurtskej kancelárie novín Sabah nemeckou políciou je aktom obťažovania a zastrašovania tureckých médií“.

Novinári boli podľa neho terčom „falošnej výpovede“ člena siete napojenej na exilového moslimského duchovného Fethullaha Gülena, pretože informovali o jej aktivitách v Nemecku.

Turecká vláda viní Gülena z neúspešného prevratu v roku 2016 a sieť považuje za teroristickú organizáciu.

Predvolali si nemeckého veľvyslanca

Ministerstvo obvinilo nemecké úrady z úmyselného konania medzi dvoma kolami prezidentských volieb a uviedlo, že si predvolalo nemeckého veľvyslanca v Ankare.

Nemecko pravidelne vyjadruje znepokojenie nad stavom slobody názoru a tlače v Turecku. Stredajšie turecké vyhlásenie ho obvinilo z toho, že má na to dvojaký meter.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Turecku
Zdroj: SITA.sk – Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kanada uvalila ďalšie sankcie voči ruských jednotlivcom a firmám, ktoré pomáhajú agresii na Ukrajine

Sankcie sú namierené proti dvom osobám a šiestim lodným firmám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *