Home / šport / Ostatné športy / Vlhová skončila tretíkrát za sebou štvrtá, slalom v Špindlerovom Mlyne ovládla Shiffrinová

28.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste v sobotňajšom slalome na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne.

Vlhová tretíkrát za sebou štvrtá

Dvadsaťsedemročná Liptáčka bola po prvom kole tretia, no v druhom dosiahla až 23. najlepší čas a na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila v súčte dvoch jázd 1,56 s.

Druhé miesto si udržala Nemka Lena Dürrová (+0,31 s), zo štvrtého na tretie sa posunula Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,31 s). Slovenská rodáčka reprezentujúca Česko Martina Dubovská bola po prvom kole až na 28. pozícii, no v druhom kole si polepšila o sedem priečok.

Vlhová zaznamenala v tretích pretekoch za sebou štvrté miesto a musí si počkať na desiate pódium aj druhé víťazstvo v sezóne. V Špindlerovom Mlyne bola doposiaľ dvakrát na pódiu – raz zvíťazila a raz skončila tretia.

Shiffrinová už má Stenmarka na dosah

Shiffrinová si pripísala tretí triumf v rade, jedenásty v ročníku a celkovo 85. seriáli. Je rekordérkou tohto hodnotenia medzi ženami a už len jedno prvenstvo ju delí od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev.

„Boli tam nejaké chyby. Vedela som, že budem musieť zariskovať, ak chcem mať šancu na víťazstvo. Ďakujem vám všetkým za povzbudzovanie, počula som vás a bolo to úžasné. Viem, že je tu veľa slovenských fanúšikov. Robíte tento šport lepším, takže vám ďakujem,“ povedala Shiffrinová pre JOJ Šport.

Mikaela Shiffrinová si upevnila vedúcu pozíciu v celkovom poradí slalomu, na konte má 705 bodov a náskok 175 bodov pred Holdenerovou. Tretia Vlhová doposiaľ získala 501 bodov. Slovenka sa posunula na druhé miesto v hodnotení SP so ziskom 946 bodov, na Američanku stráca už 671 bodov.

V nedeľu čaká na lyžiarky ďalší slalom SP v Špindlerovom Mlyne, prvé kolo je na programe o 9.15 a druhé o tri hodiny neskôr

Viac k témam: Špindlerov Mlyn, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová skončila tretíkrát za sebou štvrtá, slalom v Špindlerovom Mlyne ovládla Shiffrinová © SITA Všetky práva vyhradené.