Home / SLOVENSKO / Heger tvrdí, že jeho vláda pracuje a odsudzuje zneužívanie predčasných volieb ako záchranné koleso pre opozíciu

Heger tvrdí, že jeho vláda pracuje a odsudzuje zneužívanie predčasných volieb ako záchranné koleso pre opozíciu

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) odsudzuje zneužívanie predčasných volieb ako „záchranné koleso pre zločincov“. Vyjadril sa tak na sociálnej sieti a dodal, že opozícia sa nevie dočkať momentu, keď sa opäť dostanú do vlády.

„Ak si niekto myslí, že riešia energetickú krízu, infláciu, a to, ako ich zvládnuť, musí byť sklamaný,“ doplnil.

Podľa premiéra sa opozícia taktiež nevie dočkať momentu, „keď obsadia orgány spravodlivosti. Nie preto, aby upevňovali hodnoty právneho štátu, ale aby ich definitívne zruinovali“.

Kritika Fica a Pellegriniho

Heger tvrdí, že predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico a predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini mali viac ako desať rokov, aby posunuli Slovensko dopredu.

„Mohli zvyšovať platy zdravotníkom, učiteľom, zamestnancom štátu, zvyšovať dôchodky, rodinné prídavky, stavať nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, škôlky. Neurobili nič,“ uviedol premiér. Zároveň si myslí, že záujem opozície o predčasné voľby je neúprimný voči občanom. „Nikomu z nich nejde o ľudí, ale o ich vlastný osoh a slobodu,“ dodal.

Premiér ďalej uviedol, že súčasná vláda urobila pre občanov za dva roky viac ako opozícia počas ich celého obdobia vládnutia. „Recept je jednoduchý. Ochota pomôcť krajine a nekradnúť. Štátne peniaze nemiznú v tendroch, v zlatých tehlách či hodinkách,“ napísal.

Vláda pracuje a prijíma rozhodnutia

Doplnil, že predčasné voľby sú poslednou možnosťou, keď už nefungujú ústavné inštitúcie. „Naša vláda však pracuje. Na rokovaniach prijímame rozhodnutia, pre ktoré získavame aj podporu poslancov,“ tvrdí premiér.

Podľa Hegera by bolo nezodpovedné uvrhnúť krajinu do „kolotoča“ predčasných volieb počas energetickej krízy. „Úlohou politikov na najbližšie mesiace je previesť krajinu a občanov ťažkým obdobím. Nie je čas na kampane,“ napísal predseda vlády.

Ako politický tlak na vyhlásenie predčasných volieb vníma premiér blokovanie schôdzí Národnej rady (NR) SR. „Opoziční poslanci veľmi dobre vedia, že bežných ľudí čakajú náročné chvíle, ak im nepodáme ruku. Sú to práve oni, ktorí potrebujú podporu v NR SR a vy sa im otáčate chrbtom,“ uviedol a dodal, že sa otáčajú chrbtom občanom skrz vidinu vlastného prospechu.

„Verím, že na najbližšej schôdzi si uvedomíte svoju zodpovednosť voči nim,“ oslovil Heger opozíciu.

Viac k témam: energetická kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger tvrdí, že jeho vláda pracuje a odsudzuje zneužívanie predčasných volieb ako záchranné koleso pre opozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Ďalšie slovenské mesto získalo moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom či plochou pre skateboardistov.

Jeden komentár

  1. tato vlada ma z tej tvrdej prace mozole, na zadkoch…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *