Home / SVET / Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu

Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Srbsko uviedlo, že neuzná ruskú anexiu štyroch ukrajinských regiónov pod kontrolou Moskvy, v ktorých tento týždeň uskutočnili referendá o odtrhnutí sa od Ukrajiny.

Srbský prezident Aleksandar Vučič, hoci je spojencom Ruska, v stredu novinárom povedal, že nemôže a neuzná referendá aj z dôvodu Kosova, ktorého vyhlásenie nezávislosti z roku 2008 Belehrad neuznáva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Chránime našu vlastnú územnú integritu a je v našom najlepšom záujme chrániť územnú integritu medzinárodne uznávaných krajín,“ povedal Vučič. „Je to jediná vec, ktorá sa nemôže zmeniť, tieto veci sú pre nás zásadné,“ dodal.

Srbsko udržiava úzke vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine a odmietlo pripojiť sa k západným sankciám, hoci sa formálne snaží vstúpiť do Európskej únie.

Viac k témam: Anexia, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *