Home / SLOVENSKO / Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné

Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská zahraničná politika má jednoznačné hodnotové ukotvenie a jasný obsah. Nemýli si spojencov a nepodceňuje hrozby.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovensko Ukrajine pomáhalo pred vojnou v prístupovom procese do Európskej únie (EÚ). Dnes, keď Ukrajina bojuje za svoju slobodu a nezávislosť, je pre jej obyvateľov vzpruhou práve toto svetlo na konci vojnového tunela. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to konštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„To svetlo na konci tunela sme povinní Ukrajincom rozsvietiť. Veľmi ma potešilo, že našu iniciatívu európskej perspektívy Ukrajiny podporila prezidentka Zuzana Čaputová a spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom si naplánovali európske turné, v ktorom chcú o správnosti tejto myšlienky presvedčiť aj ostatných európskych lídrov,“ skonštatoval.

Premiér pripomenul, že jeho poradcovia momentálne v bruselských inštitúciách, a tiež v Európskom parlamente získavajú podporu európskej perspektívy Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Študentka zverejnila hoax o streľbe na piešťanskej škole, predvolala si ju polícia

Ak by polícia status na sociálnej sieti vyhodnotila ako šírenie poplašnej správy v zmysle Trestného zákona, študentke by hrozilo trestné stíhanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.