Home / SVET / Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru

Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu na krátko s kolegami zadržali na letisku vo Frankfurte nad Mohanom, čo porušilo diplomatické pravidlá.

Španiel Enrique Mora, ktorý vedie európsku delegáciu na rokovaniach vo Viedni, povedal, že incident sa stal v piatok ráno, keď leteli z Teheránu do Bruselu.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že mu pri zadržaní vzali pas a telefóny. Okrem neho zadržali aj veľvyslanca EÚ pri Organizácii Spojených národov (OSN) vo Viedni a šéfa pracovnej skupiny EÚ pre Irán, pričom všetkých troch zadržiavali oddelene. Mora sa vyjadril, že úrady im nedali vysvetlenie toho, „čo sa zdá byť porušením Viedenského dohovoru“.

Nemecká polícia ani ministerstvo zahraničia bezprostredne na žiadosti o komentár nereagovali, uvádza agentúra AP.

Viac k témam: Diplomati, Veľvyslanec, Viedenský dohovor, Zadržanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf NATO Stoltenberg si je istý, že spor o vstupe Fínska a Švédska dokážu vyriešiť

Fínsko a Švédsko oficiálne požiadali o členstvo v bezpečnostnej organizácii v stredu, prvé stretnutie vyslancov krajín NATO s cieľom prediskutovať ich prihlášky, však nedospelo k dohode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.