Home / SLOVENSKO / NAKA obvinila mladého Slováka z terorizmu a extrémizmu, vystupoval na internete pod prezývkou

NAKA obvinila mladého Slováka z terorizmu a extrémizmu, vystupoval na internete pod prezývkou

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) v spolupráci s medzinárodnými zložkami zatkla 22-ročného občana SR a obvinila ho z trestného činu niektorých foriem účasti na terorizme a viacerých trestných činov extrémizmu.

Obvineného vzal sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku 12. mája 2022 do väzby. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Sympatizovanie s neonacistickou pravicou

Prípad sa podarilo objasniť vďaka úzkej spolupráci s Národnou centrálou proti organizovanému zločinu Polície ČR, Vojenským spravodajstvom Ministerstva obrany SR, Europolom, Eurojustom. Rovnako aj vďaka informáciám od amerického federálneho úradu pre vyšetrovanie – FBI.

Podľa zistení polície mal obvinený sympatizovať s neonacistickou alternatívnou krajnou pravicou, presadzujúcou ideológiu militantného akceleracionizmu a kultúry SIEGE. Obvinený mal vystupovať v kybernetickom prostredí medzinárodnej krajnej pravice pod prezývkou Slovakbro.

Schvaľoval teroristické činy

„Podozrivý je z toho, že mal verejne podnecovať na zvrhnutie demokratického politického systému cestou subverzných a sabotážnych činností, ale aj aktov terorizmu. Mal uverejňovať a zdieľať fotografie glorifikovaných ,bielych ’ teroristov. Verejne im mal prejavovať svoje sympatie a ich teroristické činy schvaľovať. Uverejňovať mal tiež návody a schémy na výrobu improvizovaných chladných zbraní, ale aj na domácu výrobu automatických strelných zbraní vyrobených v kombinácii zo súčastí vytlačiteľných na 3D tlačiarni a podomácky upravených kovových súčastí,“ uviedla polícia.

Zverejňovať mal aj návody a schémy na výrobu výbušnín a mín, ako aj príspevky s návodmi na sabotážne útoky. Policajti NAKA vykonali domové prehliadky, pri ktorých zaistili viacero stôp, ktoré podrobia znaleckému skúmaniu.

Viac k témam: Extrémizmus, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila mladého Slováka z terorizmu a extrémizmu, vystupoval na internete pod prezývkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.