nedeľa , 17 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancom

Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancom

1.12.2020 (Webnoviny.sk) – Rekreačné poukazy budú aj naďalej oslobodené od daní a odvodov. V parlamentnej rozprave to pri podávaní rozsiahleho pozmeňujúceho návrhu k novele zákona o dani z príjmov uviedol predseda výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS). “Dáva zmysel zachovať rekreačné poukazy,” povedal.

Hnutie Sme rodina prostredníctvom sociálnych sietí začiatkom novembra informovalo o tom, že vládna koalícia sa rozhodla nezdaniť rekreačné poukazy. Podľa pozmeňujúcemu návrhu, ktorý sa stal súčasťou spoločnej správy k vládnemu návrhu novely zákona o dani z príjmov, sa mali zaviesť odvody a zdanenie rekreačných poukazov od januára budúceho roka.

Proti tomuto návrhu sa však postavilo viacero organizácií vrátane Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR. Podľa asociácie by plánované zdanenie rekreačného poukazu problémy firiem ešte viac prehĺbilo a bolo by aj proti zamestnancom.

Viac k témam: daň z príjmu, Národná rada SR, odvody, rekreačné poukazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekreačné poukazy sa zdaňovať nebudú, mohlo by to spôsobiť problémy firmám i zamestnancom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Voľby by vyhral Hlas-SD, Matovičovo OĽaNO je v prieskume pred SaS a ĽSNS

Z vládnych strán by sa do parlamentu dostala aj strana Sme rodina, Za ľudí ma menej ako päť percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *