streda , 28 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubúda Srbov a Ukrajincov

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubúda Srbov a Ukrajincov

25.10.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu septembra sa ich počet postupne znížil na 72,6-tisíca. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 1,9-tisíca cudzincov menej.

Najpočetnejšia skupina z Ukrajiny

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V septembri tohto roka ich na slovenskom trhu práce ubudlo 375, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 20,8-tisíca.

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 564 osôb na 11,2-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8,1-tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Štvrtina cudzincov v Bratislave

Viac ako štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu septembra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,7-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 6,4-tisíca zamestnaných cudzincov.

Úrad práce v Malackách vykázal 3,3-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len desať cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci septembra v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: cudzinci, Ekonomické dopady koronavírusu, pracovná sila
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubúda Srbov a Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerstvo financií navrhuje zaviesť do zákona limit výdavkov subjektov verejnej správy

Pripravovanou novelou zákona sa má premietnuť limit verejných výdavkov do procesu zostavovania a realizácie rozpočtu verejnej správy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *