piatok , 30 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie

Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie

15.9.2020 (Webnoviny.sk) – Hodinová cena práce na Slovensku počas apríla až júna medziročne stúpla viac ako bol priemer v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. Celková cena práce v SR sa zvýšila o 7 percent, pričom mzdy a platy posilnili o 12,1 percenta a ostatné zložky ceny práce o 8 percent klesli.

V rámci eurozóny celková cena práce vzrástla o 4,2 percenta a v celej EÚ o 4,1 percenta. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Mzdy a platy v rámci celej eurozóny sa v druhom kvartáli medziročne zvýšili o 5,2 percenta a ostatné zložky ceny práce posilnili o 0,8 percenta. V rámci celej Európskej únie mzdy a platy počas apríla až júna v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpli o 5,3 percenta a nemzdové položky ceny práce sa zvýšili o 0,1 percenta.

Viac k témam: cena práce, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poskytovanie peňažných príspevkov na kompenzáciu dôsledkov ŤZP sa má zmeniť

Pri osobách s príjmami do sumy životného minima sa majú jednorazové peňažné príspevky na kompenzáciu poskytovať vo vyššej sume.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *