utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov

Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov

15.9.2020 (Webnoviny.sk) – Od začiatku pandémie koronavírusu policajti zaevidovali 9 855 udalostí, z ktorých sa v 3 687 prípadoch potvrdilo, že išlo o priestupok porušenia nariadenej karantény, povinnosti nosiť rúško alebo porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Hrozí vysoká pokuta

Ako ďalej v tlačovej správe informuje ministerstvo vnútra, najviac priestupkov bolo zistených v Košickom kraji, konkrétne 711 a najviac porušení povinností nosiť rúško sa objavilo v Žilinskom kraji, konkrétne 425.

Rezort vnútra v tejto súvislosti pripomína, že tí, ktorí neuposlúchnu výzvy a pokyny vydané v súvislosti s plnením zákona o civilnej ochrane, môžu byť počas mimoriadnej situácie pokutovaní do výšky 1 659 eur a v blokovom konaní do tisíc eur. Zároveň ministerstvo zdôrazňuje, že aj v súčasnosti je nevyhnutné dodržiavať pravidlá.

Nejde im o zbieranie pokút

Treba si uvedomiť, že nám v žiadnom prípade nejde o zbieranie pokút. Opatrenia majú chrániť nás všetkých a nosenie rúška je to najmenej, čo môžeme jeden pre druhého urobiť,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Mimoriadna situácia bola v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku vyhlásená 11. marca.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, priestupok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *