piatok , 30 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Kotlebu za predsedu výboru na kontrolu vojenského spravodajstva nezvolili ani na siedmykrát

Kotlebu za predsedu výboru na kontrolu vojenského spravodajstva nezvolili ani na siedmykrát

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) nezvolili na siedmykrát predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva.

Kotleba získal 55 zo 126 platných hlasov poslancov, pričom na zvolenie do čela výboru je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasujúcich. Vedenie výboru podľa dohody medzi parlamentnými stranami patrí opozícii.

V predchádzajúcej tajnej voľbe bol za predsedu výboru zvolený Radovan Sloboda (SaS). Ten sa však na ustanovujúcej schôdzi výboru, ktorá sa konala 29. apríla, tejto funkcie vzdal. Svoju kandidatúru odôvodňoval „rozchodením” výboru, ktorý musí zvolať jeho predseda a ten následne zvolí svojich podpredsedov. Za podpredsedov výboru, ktorí ho budú zvolávať a riadiť až do voľby nového predsedu, boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Vedenie výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí podľa dohody opozícii.

Viac k témam: kontrola, Vojenské spravodajstvo (VS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebu za predsedu výboru na kontrolu vojenského spravodajstva nezvolili ani na siedmykrát © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

Udržateľnosť podnikania je jeden z hlavných cieľov, ktorý si pre rok 2019 stanovila spoločnosť Huawei.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *