pondelok , 21 septembra 2020
Home / šport / Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať

Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať

29.5.2020 (Webnoviny.sk) – Tím motoristického seriálu F1 Williams je na predaj. Jeho vlastník sa tak rozhodol po tom, ako v minulom roku vykázal stratu 13 miliónov libier, čo je v prepočte viac ako 14,4 milióna eur. V roku 2018 pritom organizácia dosiahla zisk na veľmi podobnej hladine.

“Skupina Williams Grand Prix Holdings v súvislosti s novým strategickým smerovaním zvažuje rôzne alternatívy, jednou z nich je aj predaj celej spoločnosti. Potvrdzujeme predbežné rokovania s malou skupinou potenciálnych investorov,” uvádza sa vo vyhlásení.

Spoločnosť v roku 1966 založil Frank Williams a odvtedy tím získal deväť titulov v hodnotení konštruktérov a sedem medzi jazdcami.

V predchádzajúcich dvoch sezónach to však zo strany Williamsu bolo viac ako nepresvedčivé, keď tím dohromady nazbieral iba 8 bodov.

Viac k témam: F1 Formula 1, F1 Williams
Zdroj: Webnoviny.sk – Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Olympijské hry v lete 2021 budú za každých okolností, zhodujú sa organizátori s MOV

Šéf organizačného výboru Toširo Muto uviedol, že OH sa podľa neho budú konať aj v prípade, ak sa vedcom nepodarí uviesť do života očkovaciu vakcínu proti ochoreniu COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *