pondelok , 23 september 2019
Home / šport / Futbal / FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022

FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022

NYON 23. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nebude rozširovať počet účastníkov na majstrovstvách sveta, ktoré v roku 2022 usporiada Katar. Pôvodné plány hovorili o 48 tímoch už na najbližšom svetovom šampionáte.

Hlavným iniciátorom tejto myšlienky bol samotný prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý chcel do organizácie turnaja zapojiť aj iné krajiny z Arabského polostrova. FIFA podľa stredajšieho rozhodnutia však na MS 2022 ponechá súčasný formát s 32 mužstvami.

„Po dôkladnom a komplexnom procese konzultácií so zapojením všetkých relevantných zainteresovaných strán sme dospeli k záveru, že za súčasných okolností nemôžeme tento návrh zrealizovať. Vzhľadom na pokročilú fázu príprav a potrebu podrobného posúdenia potenciálneho logistického vplyvu na hostiteľskú krajinu by bolo pre realizáciu tohto procesu potrebné väčšie množstvo času,“ uvádza sa v stanovisku FIFA.

Ako je známe, 48 tímov sa na MS predstaví premiérovo v roku 2026, keď šampionát usporiadajú spoločne tri severoamerické krajiny – USA, Mexiko a Kanada.

Viac k témam: FIFA, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chelsea v šlágri Premier League podľahla Liverpoolu, oslabený Arsenal otočil zápas a ManUtd prehral

FC Liverpool má aj po šiestich zápasoch v novom ročníku Premier League stále plný počet bodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *