štvrtok , 27 jún 2019
Home / šport / Futbal / FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022

FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022

NYON 23. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nebude rozširovať počet účastníkov na majstrovstvách sveta, ktoré v roku 2022 usporiada Katar. Pôvodné plány hovorili o 48 tímoch už na najbližšom svetovom šampionáte.

Hlavným iniciátorom tejto myšlienky bol samotný prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý chcel do organizácie turnaja zapojiť aj iné krajiny z Arabského polostrova. FIFA podľa stredajšieho rozhodnutia však na MS 2022 ponechá súčasný formát s 32 mužstvami.

„Po dôkladnom a komplexnom procese konzultácií so zapojením všetkých relevantných zainteresovaných strán sme dospeli k záveru, že za súčasných okolností nemôžeme tento návrh zrealizovať. Vzhľadom na pokročilú fázu príprav a potrebu podrobného posúdenia potenciálneho logistického vplyvu na hostiteľskú krajinu by bolo pre realizáciu tohto procesu potrebné väčšie množstvo času,“ uvádza sa v stanovisku FIFA.

Ako je známe, 48 tímov sa na MS predstaví premiérovo v roku 2026, keď šampionát usporiadajú spoločne tri severoamerické krajiny – USA, Mexiko a Kanada.

Viac k témam: FIFA, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA potvrdila 32 tímov pre majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kolumbia je na Copa América stále bez prehry, Argentína nepripustila senzáciu je vo štvrťfinále

Do štvrťfinále Copa América postúpili aj futbalisti Kolumbie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *