štvrtok , 27 jún 2019
Home / šport / Futbal / Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League

Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League

MANCHESTER 16. mája (WebNoviny.sk) – Pred niekoľkými dňami sa objavila správa, že Európska futbalová únia (UEFA) by mohla anglický klub Manchester City pre porušenie finančných pravidiel fair-play vylúčiť z Ligy majstrov.

Machinácie so sponzorskými zmluvami

Najnovšie tímu španielskeho kouča Josepa Guardiolu hrozí odobratie majstrovskej trofeje za víťazstvo v Premier League 2018/2019.

Podľa rakúskeho webu laola1.at, ktorý sa odvoláva na nemecký Bild, došlo v klube k machináciám so sponzorskými zmluvami, najmä s hlavným sponzorom – spoločnosťou Etihad.

Manchesterská organizácia oficiálne dostáva od arabských aerolínií menej ako 10 miliónov eur ročne, no podľa zistení vyšetrovateľov to v skutočnosti má byť viac ako 78 miliónov eur v priebehu dvanástich mesiacov.

Premier League chce od ManCity informácie

Podľa stanoviska Premier League, ktoré Bildu poskytol jej mediálny manažér, „vedenie súťaže kontaktovalo Manchester City so žiadosťou o dodanie informácií týkajúcich sa nedávnych obvinení, pričom s klubom je v nepretržitom kontakte.“

„Liga má podrobné a prísne finančné pravidlá, čo sa týka náboru mladých hráčov do klubových akadémií a vlastníctva tretími stranami. V súčasnosti všetky tieto záležitosti podrobne skúmame a Manchestru City dáme priestor na vysvetlenie,“ doplnil mediálny manažér Premier League.

Ako dodáva web laola1.at, ManCity okrem porušenia finančných pravidiel fair-play opakovane nerešpektoval pravidlá ochrany neplnoletých mládežníkov, za čo už predtým dostal sankciu. Ak by sa všetky tieto porušenia potvrdili, v najhoršom možnom prípade by Manchestru City mohli odňať nedávno získaný ligový titul. Možný je aj odpočet bodov alebo zákaz registrovať nových hráčov.

Viac k témam: Manchester City, Premier League, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kolumbia je na Copa América stále bez prehry, Argentína nepripustila senzáciu je vo štvrťfinále

Do štvrťfinále Copa América postúpili aj futbalisti Kolumbie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *