pondelok , 23 september 2019
Home / šport / Futbal / Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League

Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League

MANCHESTER 16. mája (WebNoviny.sk) – Pred niekoľkými dňami sa objavila správa, že Európska futbalová únia (UEFA) by mohla anglický klub Manchester City pre porušenie finančných pravidiel fair-play vylúčiť z Ligy majstrov.

Machinácie so sponzorskými zmluvami

Najnovšie tímu španielskeho kouča Josepa Guardiolu hrozí odobratie majstrovskej trofeje za víťazstvo v Premier League 2018/2019.

Podľa rakúskeho webu laola1.at, ktorý sa odvoláva na nemecký Bild, došlo v klube k machináciám so sponzorskými zmluvami, najmä s hlavným sponzorom – spoločnosťou Etihad.

Manchesterská organizácia oficiálne dostáva od arabských aerolínií menej ako 10 miliónov eur ročne, no podľa zistení vyšetrovateľov to v skutočnosti má byť viac ako 78 miliónov eur v priebehu dvanástich mesiacov.

Premier League chce od ManCity informácie

Podľa stanoviska Premier League, ktoré Bildu poskytol jej mediálny manažér, „vedenie súťaže kontaktovalo Manchester City so žiadosťou o dodanie informácií týkajúcich sa nedávnych obvinení, pričom s klubom je v nepretržitom kontakte.“

„Liga má podrobné a prísne finančné pravidlá, čo sa týka náboru mladých hráčov do klubových akadémií a vlastníctva tretími stranami. V súčasnosti všetky tieto záležitosti podrobne skúmame a Manchestru City dáme priestor na vysvetlenie,“ doplnil mediálny manažér Premier League.

Ako dodáva web laola1.at, ManCity okrem porušenia finančných pravidiel fair-play opakovane nerešpektoval pravidlá ochrany neplnoletých mládežníkov, za čo už predtým dostal sankciu. Ak by sa všetky tieto porušenia potvrdili, v najhoršom možnom prípade by Manchestru City mohli odňať nedávno získaný ligový titul. Možný je aj odpočet bodov alebo zákaz registrovať nových hráčov.

Viac k témam: Manchester City, Premier League, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Manchester City môže okrem vylúčenia z Ligy majstrov prísť aj o titul v Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chelsea v šlágri Premier League podľahla Liverpoolu, oslabený Arsenal otočil zápas a ManUtd prehral

FC Liverpool má aj po šiestich zápasoch v novom ročníku Premier League stále plný počet bodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *