piatok , 23 február 2018
Home / SVET / Trump je znepokojený vznikom Maloruska a zánikom Ukrajiny

Trump je znepokojený vznikom Maloruska a zánikom Ukrajiny

Administratíva amerického prezidenta Trumpa je hlboho znepokojená situáciou na území Ukrajiny. Vytvorenie nového štátu s názvom Malorusko ohlásili včera predstavitelia samozvaných ľudových republík na východe Ukrajiny a „zástupcovia“ 19 regiónov Ukrajiny v utorok v Donecku.

Trumpovo ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo okamžite znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím ukrajinských proruských separatistov vyhlásitť nový štát s názvom Malorusko, ktorý má byť nástupníckym štátom po Ukrajine.
„Takzvaní separatisti chcú vytvoriť nový štát, ktorý bude namiesto Ukrajiny. To nepochybne vyvoláva znepokojenie,“ uviedla hovorkyňa amerického rezortu diplomacie Heather Nauertová.O vzniku Maloruska sme písali TU – Šokujúca udalosť: Ukrajina sa zmenila na MaloruskoV „ústavodarnom vyhlásení“ sa uvádza, že Malorusko je nástupníckym štátom Ukrajiny. Jeho signatári vyslovili súhlas s tým, aby sa nový štát volal Malorusko, „keďže názov Ukrajina sám seba diskreditoval“. Podľa „ústavodarného aktu“ sa hlavným mestom Maloruska má stať mesto Doneck. Kyjevu zostane štatút historického a kultúrneho centra.

Zdroj foto a info: fb web

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zástupca výkonného riaditeľa Detského fondu OSN rezignoval, čelí obvineniam z nevhodného správania

Justin Forsyth čelí obvineniam z nevhodného správania sa voči trom zamestnankyniam organizácie. LONDÝN 22. februára (WebNoviny.sk) – Niekdajší výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Save the Children Justin Forsyth rezignoval na funkciu zástupcu výkonného riaditeľa Detského fondu OSN (UNICEF). Urobil tak po tom, ako ho obvinili z poslania textových správ obsahujúcich nevhodné komentáre na margo oblečenia troch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *