utorok , 21 november 2017
Home / SVET / Trump je znepokojený vznikom Maloruska a zánikom Ukrajiny

Trump je znepokojený vznikom Maloruska a zánikom Ukrajiny

Administratíva amerického prezidenta Trumpa je hlboho znepokojená situáciou na území Ukrajiny. Vytvorenie nového štátu s názvom Malorusko ohlásili včera predstavitelia samozvaných ľudových republík na východe Ukrajiny a „zástupcovia“ 19 regiónov Ukrajiny v utorok v Donecku.

Trumpovo ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo okamžite znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím ukrajinských proruských separatistov vyhlásitť nový štát s názvom Malorusko, ktorý má byť nástupníckym štátom po Ukrajine.
„Takzvaní separatisti chcú vytvoriť nový štát, ktorý bude namiesto Ukrajiny. To nepochybne vyvoláva znepokojenie,“ uviedla hovorkyňa amerického rezortu diplomacie Heather Nauertová.O vzniku Maloruska sme písali TU – Šokujúca udalosť: Ukrajina sa zmenila na MaloruskoV „ústavodarnom vyhlásení“ sa uvádza, že Malorusko je nástupníckym štátom Ukrajiny. Jeho signatári vyslovili súhlas s tým, aby sa nový štát volal Malorusko, „keďže názov Ukrajina sám seba diskreditoval“. Podľa „ústavodarného aktu“ sa hlavným mestom Maloruska má stať mesto Doneck. Kyjevu zostane štatút historického a kultúrneho centra.

Zdroj foto a info: fb web

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks vyjadril obavy, že zákaz je „prejavom pokračujúceho zhoršovania v oblasti ochrany ľudských práv“ v Turecku. ANKARA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Európy vyzvala Ankaru, aby zrušila svoje rozhodnutie zakázať všetky podujatia organizácií, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb. Zhoršovanie ochrany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *