utorok , 26 marec 2019
Home / SVET / Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty

Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty

KÁHIRA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Povstalci v Jemene zaujali pozície na streche nemocnice v Hudajde, ktorú sa snaží dobyť koalícia na čele so Saudskou Arábiou. Informovala o tom ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI).

Táto skutočnosť vyvoláva obavy, že šiitskí povstalci, známi aj ako húsíovia, chcú použiť pacientov ako ľudské štíty a chrániť sa tak pred koaličnými náletmi.

AI krok povstalcov označila za „porušenie medzinárodného humanitárneho práva“ a vyzvala znepriatelené strany, aby chránili jemenských civilistov. Nálety koalície v Jemene si počas takmer štvorročnej vojny vyžiadali už tisíce obetí vrátane mnohých civilistov.

Viac k témam: Amnesty International, civilisti, Hudajda, nemocnica, Šiitskí povstalci
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pre anonymné hrozby evakuovali radnice vo viacerých mestách v Nemecku, uzavreli aj okolité ulice

Prípady vyšetruje polícia. BERLÍN 26. marca (WebNoviny.sk) – Pre anonymné hrozby evakuovali v utorok ráno radnice vo viacerých nemeckých mestách. Podľa prvotných informácií sa evakuácie dotkli šiestich miest: Augsburg, Kaiserslautern, Chemnitz, Göttingen, Neunkirchen a Rendsburg. V niekoľkých prípadoch policajti potvrdili, že išlo o bombové hrozby. Radnice aj okolité ulice preventívne uzavreli a budovy prehľadávajú zásahové

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *