nedeľa , 17 február 2019
Home / šport / Ostatné športy / Svetový pohár v rakúskom Söldene bude i napriek teplému počasiu, tešiť sa môžeme aj na Žampovcov

Svetový pohár v rakúskom Söldene bude i napriek teplému počasiu, tešiť sa môžeme aj na Žampovcov

SÖLDEN 11. októbra (WebNoviny.sk) – Príjemné jesenné počasie, ktoré panuje v Alpách, nebude brániť uskutočneniu úvodných pretekov nového ročníka Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Söldene.

Tradičná ouvertúra zjazdárskej zimy sa uskutoční počas víkendu 27.-28. októbra na ľadovci Rettenbach a dva a pol týždňa pred začiatkom je podľa traťového šéfa Isidora Grünera situácia pod kontrolou.

Organizátori totiž disponujú dostatočným snehovým depozitom z uplynulej zimy, ktorý by mal stačiť na uskutočnenie pretekov v obrovskom slalome mužov aj žien. Svoju prípravu na tieto preteky smerujú aj najlepší Slováci Petra Vlhová a súrodenci Adam a Andreas Žampovci.

„Tri štvrtiny odloženého snehu sú už rozmiestnené po celom svahu. Už to by malo stačiť, aby sme mohli spustiť preteky,“ uviedol Grüner pre agentúru APA, cituje ju aj portál ORF. Zároveň dodal, že trati by rozhodne pomohlo, ak by napadol nový sneh.

Dvadsať centimetrov už pribudlo na ľadovci v tirolskom Ötztale a dokonca tam už aj v noci mrzlo, čo je potrebné na výrobu umelého snehu. Už o týždeň 18.10. sa uskutoční oficiálna kontrola Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Minimálne dovtedy by malo trvať v dejisku pretekov teplé počasie s teplotami až do 19 °C.

Viac k témam: Adam Žampa, Andreas Žampa, Petra Vlhová, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetový pohár v rakúskom Söldene bude i napriek teplému počasiu, tešiť sa môžeme aj na Žampovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vlhová skompletizovala medailovú zbierku a Shiffrinovej došiel kyslík, píšu média o slalome v Aare

Ohlasy svetových médií na víťazstvo Petry Vlhovej v pretekoch obrovského slalomu v rámci majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. AARE 16. februára (WebNoviny.sk) – Ohlasy svetových médií na výsledky slalomu žien v rámci majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare: ORF (Rak.): „Zlatá séria Shiffrinovej pokračuje, Liensbergerovej smola bolí. Bronz brala Vlhová,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *