nedeľa , 16 jún 2019
Home / EKONOMIKA / Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry

Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry

LONDÝN 14. septembra (WebNoviny.sk) – Guvernér britskej centrálnej banky podľa britskej tlače upozornil členov vlády na vážne ekonomické problémy, ktoré by vznikli, ak by Británia odišla z Európskej únie bez dohody o budúcich vzťahoch.

Mark Carney podľa piatkovej britskej tlače ministrom povedal, že brexit bez dohody by spôsobil pokles cien obytných domov v krajine až o 35 percent v dôsledku zvýšenia úrokov z hypotekárnych úverov. Varoval, že hodnota britskej libry by klesla a nastal by rast inflácie a úrokových sadzieb.

Odporúčame:
Británia zaplatí podľa ministra Raaba záväzky voči Bruselu len v prípade, ak sa dosiahne dohoda

Toto by patrilo k niektorým nákladom brexitu bez dohody, ktoré guvernér podľa tlače načrtol vo štvrtok na uzavretej schôdzke.

Bank of England odmietla tvrdenia britskej tlače komentovať. Veľká Británia má z Európskej únie vystúpiť v marci budúceho roka, pričom existuje znepokojenie z pomalého tempa rokovaní o brexite.

Viac k témam: Bank of England, brexit, libra
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zamestnanci dostanú stravné lístky s vyššou hodnotou, do platnosti vstúpi nové opatrenie

Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že nárast minimálnej hodnoty gastrolístkov sa môže vzťahovať na zhruba 724 tisíc zamestnancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *