štvrtok , 20 september 2018
Home / EKONOMIKA / Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry

Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry

LONDÝN 14. septembra (WebNoviny.sk) – Guvernér britskej centrálnej banky podľa britskej tlače upozornil členov vlády na vážne ekonomické problémy, ktoré by vznikli, ak by Británia odišla z Európskej únie bez dohody o budúcich vzťahoch.

Mark Carney podľa piatkovej britskej tlače ministrom povedal, že brexit bez dohody by spôsobil pokles cien obytných domov v krajine až o 35 percent v dôsledku zvýšenia úrokov z hypotekárnych úverov. Varoval, že hodnota britskej libry by klesla a nastal by rast inflácie a úrokových sadzieb.

Odporúčame:
Británia zaplatí podľa ministra Raaba záväzky voči Bruselu len v prípade, ak sa dosiahne dohoda

Toto by patrilo k niektorým nákladom brexitu bez dohody, ktoré guvernér podľa tlače načrtol vo štvrtok na uzavretej schôdzke.

Bank of England odmietla tvrdenia britskej tlače komentovať. Veľká Británia má z Európskej únie vystúpiť v marci budúceho roka, pričom existuje znepokojenie z pomalého tempa rokovaní o brexite.

Viac k témam: Bank of England, brexit, libra
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aktualizované: Šéf finančnej správy František Imrecze sa rozhodol rezignovať na svoju funkciu

Prezident Finančnej správy Slovenskej republiky František Imrecze rezignoval na svojom poste. aktualizované: 19. septembra 14:43 BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Finančného riaditeľstva SR František Imrecze rezignuje na svoju funkciu. Oznámil to v stredu na záver rokovania Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, na ktorom poslancom vysvetľoval podozrenia z únikov na cle z

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *