sobota , 23 február 2019
Home / SVET / Dúhový pochod je podľa Sulíka dobré právo ľudí z LGBTI komunity

Dúhový pochod je podľa Sulíka dobré právo ľudí z LGBTI komunity

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Dúhový pochod je dobré právo ľudí z LGBTI komunity. Uviedol to pre agentúru SITA predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík pri príležitosti Dúhového pochodu, ktorý sa bude konať v sobotu 14. júla v Bratislave.

Ako Sulík uviedol, SaS už v minulosti navrhovala registrované partnerstvá. „Registrované partnerstvá síce máme v programe strany a ak bude možnosť, radi to presadíme, ale v prvom rade treba zvýšiť životnú úroveň ľuďom na Slovensku,“ uviedol.

Ako dodal, SaS nikdy nežiadala adopcie ani manželstvo pre homosexuálne páry. „Navrhovali sme registrované partnerstvá. Nemyslíme si, že im treba hádzať polená pod nohy,“ podotkol šéf liberálov.

Dieťa má vychovávať muž a žena

Nezaradená poslankyňa a spoluzakladateľka mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Katarína Macháčková je veriaci človek, kresťan, ale rešpektuje inakosť ľudí. „Pretože si uvedomujem, že je to tak dané a treba im priznať určité práva,“ povedala.

Odporúčame:
Sulíkova SaS do parlamentu predloží návrh zákona pre partnerov rovnakého pohlavia

„Ja osobne by som im práva na úroveň vzťahu manželstva nepriznala, ale určite by som nemala problém umožniť registrované partnerstvá alebo umožniť im prístup k nejakým informáciám, k dedeniu,“ priblížila poslankyňa.

Rovnako by podporila legislatívne zmeny, ktoré by homosexuálnym párom uľahčili spoločný život. Adopcii detí pármi rovnakého pohlavia naklonená nie je. „Považujem za prirodzené, že dieťa vychovávajú matka a otec a dieťa má mužský ako aj ženský vzor,“ dodala.

Dúhový PRIDE Bratislava

Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční v sobotu 14. júla 2018 od 13:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Organizátori občianske združenie Dúhový PRIDE Bratislava chcú povzbudiť všetkých členov LGBTI komunity, že má zmysel zostať na Slovensku a usilovať sa o lepší život s právnym uznaním ich partnerstiev, rodín a identity.

Odporúčame:
Účastníci budú môcť počas Dúhového PRIDE v Bratislave využiť bezplatné testovanie na HIV

Zároveň takto upozorňujú politikov, že sú tu a ich základné práva a slobody, na rozdiel od väčšiny štátov Európskej únie, nie sú naplnené.

Dúhový PRIDE Bratislava 2018 nadväzuje na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Viac k témam: Dúhový PRIDE, Katarína Macháčková, LGBTI, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Dúhový pochod je podľa Sulíka dobré právo ľudí z LGBTI komunity © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Haagsky tribunál bude rozhodovať o odvolaniach Karadžiča, za genocídu žiadajú doživotie

Podľa prokuratúry by mal byť však Karadžič uznaný vinným z genocídy aj v ďalšom bode a žalobcovia preto preňho žiadajú doživotie. HAAG 22. februára (WebNoviny.sk) – Haagsky tribunál, ktorý prevzal nedoriešené prípady Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY), oznámil, že rozhodne v prípade odvolaní v procese s Radovanom Karadžičom v marci. Bývalého vodcu bosnianskych

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *