štvrtok , 20 september 2018
Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR bude v utorok rozhodovať o dovolaní v prípade vlámania do domu herca Milana Kňažka. Za tento skutok bol v minulom roku právoplatne odsúdený český občan Pavel Novotný.

Poškodenému hercovi sa však nepáčila výška trestu tri roky nepodmienečne, ktorú považoval za nedostatočnú. Ministerstvo spravodlivosti sa s jeho názorom stotožnilo a podalo v prípade mimoriadne dovolanie.

Odporúčame:
Údajny boss košického podsvetia „Borža“ pôjde na slobodu, prokurátor sa odvolá

Novotný sa do domu herca vlámal v januári 2017 v nočných hodinách. Kňažko sa však zobudil a legálne držanou zbraňou vlamača postrelil. Pred súdom následne Novotný čelil obžalobe z krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci.

Viac k témam: dovolanie, Milan Kňažko, Najvyšší súd SR, trest, vlámanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd rozhodol v prípade Igora, ktorý nožom dobodal svoju manželku v policajnom aute

Tököly v auguste minulého roka v policajnom aute nožom usmrtil svoju 41-ročnú manželku Ľubicu, ktorá od neho chcela odísť. BANSKÁ BYSTRICA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Trest odňatia slobody na šestnásť rokov za vraždu manželky potvrdil v stredu senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 51-ročného Igora Tökölyho z Novej Bane. Zároveň vyhovel odvolaniu poškodených a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *