piatok , 22 február 2019
Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR bude v utorok rozhodovať o dovolaní v prípade vlámania do domu herca Milana Kňažka. Za tento skutok bol v minulom roku právoplatne odsúdený český občan Pavel Novotný.

Poškodenému hercovi sa však nepáčila výška trestu tri roky nepodmienečne, ktorú považoval za nedostatočnú. Ministerstvo spravodlivosti sa s jeho názorom stotožnilo a podalo v prípade mimoriadne dovolanie.

Odporúčame:
Údajny boss košického podsvetia „Borža“ pôjde na slobodu, prokurátor sa odvolá

Novotný sa do domu herca vlámal v januári 2017 v nočných hodinách. Kňažko sa však zobudil a legálne držanou zbraňou vlamača postrelil. Pred súdom následne Novotný čelil obžalobe z krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci.

Viac k témam: dovolanie, Milan Kňažko, Najvyšší súd SR, trest, vlámanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyše tisíc ľudí si v Nitre tichým pochodom pripomenulo Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

Dav ľudí na čele s transparentom #All for Jan prešiel od budovy Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, na ktorej Ján Kuciak aj Martina Kušnírová študovali, cez pešiu zónu až na Svätoplukovo námestie. NITRA 21. februára (WebNoviny.sk) – Vyše tisíc ľudí si v Nitre prišlo uctiť pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *