utorok , 13 november 2018
Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR bude v utorok rozhodovať o dovolaní v prípade vlámania do domu herca Milana Kňažka. Za tento skutok bol v minulom roku právoplatne odsúdený český občan Pavel Novotný.

Poškodenému hercovi sa však nepáčila výška trestu tri roky nepodmienečne, ktorú považoval za nedostatočnú. Ministerstvo spravodlivosti sa s jeho názorom stotožnilo a podalo v prípade mimoriadne dovolanie.

Odporúčame:
Údajny boss košického podsvetia „Borža“ pôjde na slobodu, prokurátor sa odvolá

Novotný sa do domu herca vlámal v januári 2017 v nočných hodinách. Kňažko sa však zobudil a legálne držanou zbraňou vlamača postrelil. Pred súdom následne Novotný čelil obžalobe z krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci.

Viac k témam: dovolanie, Milan Kňažko, Najvyšší súd SR, trest, vlámanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd rozhodne v kauze vlámania ku Kňažkovi, hercovi sa nepáčila výška trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Banskobystrický súd odsúdil Petra na štyri roky za sexuálne zneužívanie maloletých dievčat

Petra Ríza z Rimavskej Soboty odsúdili za sexuálne zneužívanie maloletých dievčat. BANSKÁ BYSTRICA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Úhrnný trest štyri roky odňatia slobody nepodmienečne za zločin sexuálneho zneužívania a obmedzovania osobnej slobody voči maloletým dievčatám uložil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 22-ročného Petra Ríza z Rimavskej Soboty. Krajský súd vyhovel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *