piatok , 22 február 2019
Home / šport / Futbal / Radujú sa už ôsmi a deviati smútia, na MS v Rusku padali ďalšie rekordy

Radujú sa už ôsmi a deviati smútia, na MS v Rusku padali ďalšie rekordy

MOSKVA 26. júna (WebNoviny.sk) – Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku (14. 6. – 15. 7.) majú za sebou záverečné kolo zápasov v A- a B-skupine a opäť pribudlo niekoľko istôt, ale aj rekordných zápisov.

Poliaci šampionátu zamávajú

Po 36 zápasoch má istotu postupu do osemfinále osem tímov. V abecednom poradí sú nimi: Anglicko, Belgicko, Chorvátsko, Francúzsko, Portugalsko, Rusko, Španielsko a Uruguaj. Známe sú aj dve osemfinálové dvojice aj s časom a miestom výkopu: Uruguaj – Portugalsko (30. júna, 20.00 h v Soči) a Španielsko – Rusko (1. júla, 16.00 h v Moskve/Lužnikách).

Odporúčame:
Video: Portugalsko prišlo o triumf aj prvé miesto v skupine, Irán v závere vyrovnal z penalty

Na cestu domov sa môžu baliť deviati účastníci ruského „mundialu“. K známej osmičke: Egypt, Kostarika, Maroko, Panama, Peru, Poľsko, Saudská Arábia a Tunisko pribudol v pondelok aj Irán, ktorý nevyužil historickú šancu na postup do vyraďovacej fázy.

Z tohto výpočtu je zrejmé, že Poliaci sú dosiaľ jediným tímom z Európy a Peruánci zasa z Južnej Ameriky, ktorí sa predčasne lúčia s reprezentačným vrcholom štvorročného obdobia.

Rekordné záznamy

Pondelkové zápasy priniesli aj vylepšenie troch rekordných zápisov. Počet pokutových kopov stúpol už na dvadsať, pričom doterajším maximom bolo 18 z MS 1990, 1998 a 2002. A to sa majstrovstvá sveta ledva dostali do svojej druhej polovice. Aktuálne porovnanie s MS 2014 v Brazílii je ešte extrémnejšie, pred 4 rokmi futbalisti zahrávali iba 13 tzv. jedenástok.

Odporúčame:
Video: Uruguaj vyhral A-skupinu na MS vo futbale 2018, presvedčivo porazil aj Rusko

Ďalší rekord, aj keď zatiaľ iba vyrovnaný, sa týka vlastných gólov. Rus Denis Čeryšev v súboji proti Uruguaju bol už šiesty futbalista, ktorý strelil gól do siete svojho tímu na MS 2018. Vyrovnal sa tým rekord z MS 1998 vo Francúzsku. Predchádzajúcimi nešťastníkmi s „vlastencami“ na MS v Rusku boli Aziz Bouhaddouz (Maroko), Aziz Behich (Austrália), Oghenekaro Etebo (Nigéria), Thiago Cionek (Poľsko) a Ahmed Fathy (Egypt).

Do tretice ešte jeden rekord ponúka aktuálny pohľad do štatistík MS 2018. Až 13 gólov doteraz padlo v tzv. nadstavenom čase, čiže po uplynutí 90 minút. Jedným z dôvodov tejto novinky je aj v priemere o dve minúty dlhšia prestávka ako na predchádzajúcich svetových šampionátoch.

MS 2018 vo futbale v Rusku 

stav pred utorkovými zápasmi v skupinovej fáze

Istota postupu do osemfinále (8): Anglicko, Belgicko, Chorvátsko, Francúzsko, Portugalsko, Rusko, Španielsko a Uruguaj.
Istota odchodu domov pred osemfinále (9): Egypt, Irán, Kostarika, Maroko, Panama, Peru, Poľsko, Saudská Arábia a Tunisko.

Známe dvojice v osemfinále

Uruguaj – Portugalsko (sobota 30. júna, 20.00 h v Soči)
Španielsko – Rusko (nedeľa 1. júla, 16.00 h v Moskve/Lužnikách)

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Radujú sa už ôsmi a deviati smútia, na MS v Rusku padali ďalšie rekordy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Marek Hamšík má v Ta-liene I-fang nového spoluhráča, prišiel zo španielskej La Ligy

Emmanuel Boateng prestúpil z Levante do Ta-liene I-fang. MADRID 20. februára (WebNoviny.sk) – Ghanský futbalový útočník Emmanuel Boateng prestúpil zo španielskeho Levante do čínskeho klubu Ta-lien I-fang. Tím z Ďalekého východu získal 22-ročného hráča za približne 11 miliónov eur. Ghančan, ktorý na seba upútal pozornosť hetrikom v minuloročnom májovom zápase najvyššej španielskej súťaže La Ligy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *