sobota , 20 október 2018
Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrela herečka Eunice Gayson, ktorá stvárnila prvú „Bond girl“ vo filmoch o agentovi 007

Zomrela herečka Eunice Gayson, ktorá stvárnila prvú „Bond girl“ vo filmoch o agentovi 007

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Vo veku 90 rokov zomrela anglická herečka Eunice Gayson. Známa je napríklad ako predstaviteľka ´Bond girl´ – Sylvie Trench z prvých dvoch filmov o agentovi 007 Jamesovi Bondovi Dr. No (1962) a Srdečné pozdravy z Ruska (1963). Naposledy vydýchla 8. júna.

„Sme veľmi smutní, pretože sme sa dozvedeli, že zomrela naša prvá Bond girl Sylvia Trench z filmov Dr. No a Srdečné pozdravy z Ruska. Myslíme na jej rodinu,“ reagovali na smutnú správu Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, ktorí zastrešili produkciu niekoľkých bondoviek.

Odporúčame:
Zomrel šéfkuchár a moderátor Anthony Bourdain, pravdepodobne spáchal samovraždu

Hlas Gayson sa však ani v jednom zo spomínaných filmov neobjavil, o dabing sa postarala Nikki van der Zyl. Tá pritom nadabovala aj niekoľko iných ženských postáv v ďalších bondovkách zo 60. a 70. rokov.

Eunice Gayson, ktorá sa narodila 17. marca 1928 v Croydone v Surrey, si zahrala aj vo filmoch ako napríklad Dance Hall (1950), Miss Robin Hood (1952), The Last Man to Hang? (1956), Zarak (1956) či Frankensteinova pomsta (1958).

Viac k témam: Eunice Gayson, film, James Bond, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela herečka Eunice Gayson, ktorá stvárnila prvú „Bond girl“ vo filmoch o agentovi 007 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzsky spevák a herec Charles Aznavour zomrel vo veku 94 rokov

Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Vo veku 94 rokov zomrel francúzsky spevák, herec a diplomat arménskeho pôvodu Charles Aznavour. Smutnú správu potvrdil jeho hovorca, ktorý však neprezradil príčinu úmrtia. Charles Aznavour, vlastným menom Shahnour Vaghinag Aznavourian, sa narodil 22. mája 1924 v Paríži. Napísal viac ako tisíc skladieb v

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *