piatok , 14 december 2018
Home / EKONOMIKA / 5 najväčších mýtov o biznis úveroch, ktoré je načase opraviť

5 najväčších mýtov o biznis úveroch, ktoré je načase opraviť

V predstavách máme niektoré natoľko udomácnené, že ich často berieme ako fakt.

Požičať si peniaze od banky je stále vnímané ako niečo príliš riskatné, na čo si treba dať veľký pozor. Zodpovednosť je určite na mieste, no stále je to úplne legitímny spôsob, ako financovať chod podniku, jeho expanziu prípadne prečkať ťažšie obdobie.

V najlepšom záujme banky je v prvom rade poskytnúť klientovi úver na podnikanie účelne. Aby banka zarobila, musí dať podnikateľovi také podmienky, aby aj ten stále vedel zarobiť a čím menej ho zaťažovala byrokraciou. So žiadosťou o biznis sa spája veľa ďalších mýtov. Týchto 5 patrí medzi “klasiky“:

Úver dostanú len tí, ktorí ho vlastne nepotrebujú

Každá banka  rada podporí dobrý projekt, v ktorom vidí potenciál. Pomôže aj firmám počas ťažších období, keď vedia preukázať, že majú za sebou dobré a konzistentné výsledky.

Žiadosť o úver je znakom, že sa firme nedarí

Biznis úvery rozhodne nie sú určené len pre firmy, ktoré sa práve ocitli vo finančnej tiesni. Práve naopak. Často môžu pomôcť práve vtedy, keď sa firme citeľne darí. Prostriedky navyše získané od banky môžu byť jedným z najlacnejších, ak nie najlacnejším spôsobom,  ako financovať rast či zvýšenie výrobných kapacít. Môže ísť o nákup technológie, rozšírenie výroby, či otvorenie novej prevádzky

Vybaviť biznis úver trvá veľmi dlho

Rýchlosť vybavenia úveru závisí od požadovanej sumy a dosť často najmä od klienta, respektíve od toho, ako rýchlo banke dodá potrebné podklady. Proces schvaľovania môže byť veľmi svižný. Úver do výšky 135 000 eur môžete mať schválený do 24 hodín po podaní kompletnej žiadosti.

Úver, to sú nekonečné papierovačky

Okrem vyplnenia dotazníka, banke pri vybavovaní úveru zväčša stačí priložiť finančné výkazy za dve predchádzajúce ukončené účtovné obdobia. Pri nižších sumách nepotrebujete predložiť žiadne doklady o účele využitia prostriedkov.

Úroková miera je ten najdôležitejší údaj

Vidíte ho vo všetkých reklamách. Úrok síce dôležitý je, no nikdy sa naň netreba pozerať izolovane. Vyjadruje, za akú cenu si požičiate istý balík peňazí, avšak dôležité je aj to, aké sú ďalšie podmienky, ako napríklad felxibilita splátok, možnosť predčasného splatenia alebo iné výhody z ponuky banky. Treba si tiež zhodnotiť, aký zárobok môžu požičané peniaze firme priniesť aj pri pesimistickom scenári. Skúsení podnikatelia však vedia, ako peniaze zhodnotiť s oveľa lepším percentom, než je úrok, ktorý zaplatia.

Podnikateľský úver si vyžaduje zodpovednú prípravu, no určite ho netreba vnímať výlučne ako nutné zlo či záchranné koleso. Dnes je to bežný nástroj finančného manažmentu, s ktorým vám v banke ochotne poradia a pomôžu nastaviť tak, aby priniesol čo najlepšie výsledky.

Napredovať v podnikaní s biznis úvermi od Tatra banky? Je to úveriteľné!

Viac k témam: banka, financovanie, pôžička, úver
Zdroj: Webnoviny.sk – 5 najväčších mýtov o biznis úveroch, ktoré je načase opraviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci prelomili Kiskovo veto a opätovne schválili Dankov odvod obchodných reťazcov

Poslanci prelomilo veto prezidenta SR Andreja Kisku a schválili zákon o osobitnom odvode obchodných reťazcov. BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanci NR SR vo štvrtok schválili v pôvodnom znení návrh zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov z dielne SNS, ktorý vrátil do parlamentu na opätovné prerokovanie prezident Andrej Kiska. Osobitný odvod budú platiť obchodné reťazce,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *