piatok , 14 december 2018
Home / SVET / Ruské lietadlo narušilo estónsky vzdušný priestor, veľvyslancovi doručili protestnú nótu

Ruské lietadlo narušilo estónsky vzdušný priestor, veľvyslancovi doručili protestnú nótu

TALLINN 12. marca (WebNoviny.sk) – Vzdušný priestor Estónska v pondelok na minútu narušilo ruské vojenské dopravné lietadlo. Informovalo o tom estónske ministerstvo obrany.

K narušeniu došlo pri estónskom ostrove Vaindloo vo Fínskom zálive. Estónske ministerstvo zahraničných vecí v súvislosti s týmto incidentom odovzdalo ruskému veľvyslancovi protestnú nótu. V tomto roku ide zatiaľ o prvé narušenie estónskeho vzdušného priestoru ruským lietadlom. Za minulý rok boli zaznamenané dva takéto prípady, v roku 2016 ich bolo sedem.

Estónsky ostrov Vaindloo leží pomerne blízko letového koridoru, ktorý využíva ruská armáda na presun vojenských lietadiel medzi Petrohradom a ruskou enklávou Kaliningrad, ktorá leží medzi Litvou a Poľskom.

Viac k témam: Estónsko, lietadlo, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské lietadlo narušilo estónsky vzdušný priestor, veľvyslancovi doručili protestnú nótu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Iracké ministerstvo pokarhalo Turecko za letecké útoky a považujú to za narúšanie suverenity

Iracké ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo tureckého veľvyslanca, aby vyjadrilo nesúhlas s tureckými náletmi na pozície kurdských milícií na severe Iraku. BAGDAD 14. decembra (WebNoviny.sk) – Iracké ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo tureckého veľvyslanca, aby vyjadrilo nesúhlas s tureckými náletmi na pozície kurdských milícií na severe Iraku. Rezort v piatok oznámil, že pokarhal Turecko za

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *